Dokąd jechać zimą na wakacje
fot. pxhere

Dokąd jechać zimą na wakacje, aby móc się zrelaksować przed świąteczną gorączką lub móc cieszyć się z nowego roku? Można wymieniać bez końca destynacje, ale najlepiej skupić się na kilku i to z nich wybrać coś sensownego. Najważniejsze jest to, aby przed samym sobą przyznać się do tego, jakim budżetem się dysponuje. Później pójdzie gładko!

Jeśli odpoczynek, to tam, gdzie jest cieplej niż w Polsce!

Dla wielu osób wakacje mają tylko i wyłącznie sens, gdy odpoczywa się pod palmą z drinkiem w dłoni. Oczywiście dla każdego „reset” może oznaczać coś zupełnie innego i dlatego najlepiej dojść w tej kwestii do porozumienia, jeśli jedzie się większą grupą. Inaczej spędzisz urlop z dziećmi, a jeszcze inaczej z partnerem lub ze znajomymi.

Madera
fot. pxfuel

Dokąd jechać zimą na wakacje w Europie?

Wakacje w zimie to nie jest nic strasznego! Nie bój się sprawdzać nawet tych popularnych destynacji. Zawsze możesz trafić na promocję, dzięki której odpoczniesz całą rodziną w pełnym słońcu w grudniowe popołudnie. Przechodząc jednak do rzeczy, skupmy się na europejskich miejscach, które można odwiedzić.

  • Madera – portugalska wyspa, która potrafi oczarować każdego. Z reguły temperatura nie schodzi poniżej 20 stopni Celsjusza!
  • Cypr – wprawdzie nie ma tam szalenie więcej stopni niż w Polsce, ale te 19 stopni Celsjusza brzmi zdecydowanie lepiej od minusowych temperatur, które pojawiają się w tym okresie w Polsce
  • Egipt – są osoby, dla których ta destynacja nie istnieje. Nie są w stanie przekonać się do tego, aby podróżować w te rejony Europy. Co może Was zachęcić, gdy się wahacie? To zdecydowanie temperatura znacznie powyżej 20 stopni Celsjusza
Praga
fot. needpix

Odpoczynek niejedno ma imię

Nie tylko samym plażowaniem i słońcem człowiek żyje. Są takie osoby, dla których jedynym słusznym sposobem spędzania dni wolnych od pracy/szkoły jest ruch. Może to być wspinaczka górska, wielogodzinne spacery po mieście, muzeach i starówce. Co warto w takim przypadku zobaczyć, jeśli chodzi o Europę?

  • Wiedeń – miasto, które ma wiele twarzy. Z jednej strony przepełnione historią, obrazami i muzyką na żywo w operze, a z drugiej strony to także miejsce, w którym czuć klimat współczesnej bohemy. Miasto jest na tyle duże, że można zwiedzać i nie martwić się, że zabraknie Wam obiektów do podziwiania. Jedyne, czego może Wam zabraknąć, to czasu
  • Praga – atrakcyjne miasto, a do tego można dojechać do Pragi z Polski pociągiem. Masa atrakcji, wystaw i muzeów
  • Rzym – to destynacja, która najczęściej wybierana jest przez pary. Jeśli nie wiesz, jaki prezent dla romantyczki się sprawdzi, możesz być pewien, że wspólna podróż w takie miejsce (choćby na kilka dni) sprawi tej osobie ogromną radość

Jeśli już wybierzesz miejsce, do którego będziesz chciał się wybrać, nie zapomnij o tym, aby się porządnie przygotować do wyjazdu. Nie wiesz, jak się spakować? Spokojnie, nie wpadaj w panikę – większości z nas się to przytrafia! Najważniejsze, aby bagaż podręczny nie przekraczał normy, a w środku znajdowały się tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Praga
fot. needpix

Dokąd jechać zimą na wakacje – czy wycieczka może być prezentem na Gwiazdkę?

To wszystko zależy od tego, jaki masz budżet, a także od tego czy obdarowana osoba nie poczuje się niezręcznie w tej sytuacji. Drogi prezent na Święta nie zawsze jest przecież strzałem w dziesiątkę. Są też tacy panowie, którzy ten okres traktują bardzo osobiście. Wielu z nich decyduje się na oryginalny sposób na oświadczyny w czasie zimowych wyjazdów. Czy to dobra okazja do poproszenia drugiej połówki o rękę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here