Dokąd jechać zimą na wakacje
fot. pxhere

Dokąd jechać zimą na wakacje, aby móc się zrelaksować przed świąteczną gorączką lub móc cieszyć się z nowego roku? Można wymieniać bez końca destynacje, ale najlepiej skupić się na kilku i to z nich wybrać coś sensownego. Najważniejsze jest to, aby przed samym sobą przyznać się do tego, jakim budżetem się dysponuje. Później pójdzie gładko!

Spis Treści

Jeśli odpoczynek, to tam, gdzie jest cieplej niż w Polsce!

Dla wielu osób wakacje mają tylko i wyłącznie sens, gdy odpoczywa się pod palmą z drinkiem w dłoni. Oczywiście dla każdego „reset” może oznaczać coś zupełnie innego i dlatego najlepiej dojść w tej kwestii do porozumienia, jeśli jedzie się większą grupą. Inaczej spędzisz urlop z dziećmi, a jeszcze inaczej z partnerem lub ze znajomymi.

Madera
fot. pxfuel

Dokąd jechać zimą na wakacje w Europie?

Wakacje w zimie to nie jest nic strasznego! Nie bój się sprawdzać nawet tych popularnych destynacji. Zawsze możesz trafić na promocję, dzięki której odpoczniesz całą rodziną w pełnym słońcu w grudniowe popołudnie. Przechodząc jednak do rzeczy, skupmy się na europejskich miejscach, które można odwiedzić.

  • Madera – portugalska wyspa, która potrafi oczarować każdego. Z reguły temperatura nie schodzi poniżej 20 stopni Celsjusza!
  • Cypr – wprawdzie nie ma tam szalenie więcej stopni niż w Polsce, ale te 19 stopni Celsjusza brzmi zdecydowanie lepiej od minusowych temperatur, które pojawiają się w tym okresie w Polsce
  • Egipt – są osoby, dla których ta destynacja nie istnieje. Nie są w stanie przekonać się do tego, aby podróżować w te rejony Europy. Co może Was zachęcić, gdy się wahacie? To zdecydowanie temperatura znacznie powyżej 20 stopni Celsjusza
Praga
fot. needpix

Odpoczynek niejedno ma imię

Nie tylko samym plażowaniem i słońcem człowiek żyje. Są takie osoby, dla których jedynym słusznym sposobem spędzania dni wolnych od pracy/szkoły jest ruch. Może to być wspinaczka górska, wielogodzinne spacery po mieście, muzeach i starówce. Co warto w takim przypadku zobaczyć, jeśli chodzi o Europę?

  • Wiedeń – miasto, które ma wiele twarzy. Z jednej strony przepełnione historią, obrazami i muzyką na żywo w operze, a z drugiej strony to także miejsce, w którym czuć klimat współczesnej bohemy. Miasto jest na tyle duże, że można zwiedzać i nie martwić się, że zabraknie Wam obiektów do podziwiania. Jedyne, czego może Wam zabraknąć, to czasu
  • Praga – atrakcyjne miasto, a do tego można dojechać do Pragi z Polski pociągiem. Masa atrakcji, wystaw i muzeów
  • Rzym – to destynacja, która najczęściej wybierana jest przez pary. Jeśli nie wiesz, jaki prezent dla romantyczki się sprawdzi, możesz być pewien, że wspólna podróż w takie miejsce (choćby na kilka dni) sprawi tej osobie ogromną radość

Jeśli już wybierzesz miejsce, do którego będziesz chciał się wybrać, nie zapomnij o tym, aby się porządnie przygotować do wyjazdu. Nie wiesz, jak się spakować? Spokojnie, nie wpadaj w panikę – większości z nas się to przytrafia! Najważniejsze, aby bagaż podręczny nie przekraczał normy, a w środku znajdowały się tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Praga
fot. needpix

Dokąd jechać zimą na wakacje – czy wycieczka może być prezentem na Gwiazdkę?

To wszystko zależy od tego, jaki masz budżet, a także od tego czy obdarowana osoba nie poczuje się niezręcznie w tej sytuacji. Drogi prezent na Święta nie zawsze jest przecież strzałem w dziesiątkę. Są też tacy panowie, którzy ten okres traktują bardzo osobiście. Wielu z nich decyduje się na oryginalny sposób na oświadczyny w czasie zimowych wyjazdów. Czy to dobra okazja do poproszenia drugiej połówki o rękę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here