Koszt ślubu w plenerze
fot. iha.co.in

Koszt ślubu w plenerze jest bez wątpienia większy niż koszt „zwykłego” ślubu kościelnego lub ślubu cywilnego. Musicie zapewnić gościom miejsce do siedzenia. Ponadto nie możecie zapomnieć o dekoracjach ślubnych i ewentualnym zadaszeniu w razie kiepskiej pogody… Ale spokojnie! Uporządkujmy te informacje, bo może okazać się, że finalnie zrezygnujecie ze ślubu w plenerze.

Spis Treści

Co jest niezbędne w czasie takiego ślubu?

Ślubne przygotowania w tym przypadku ograniczają się do kilku dość istotnych kwestii:

  • Stół. To przy nim będzie stać ksiądz lub urzędnik, ale także Wy, gdy będziecie składać przysięgę małżeńską
  • Krzesła. Nie tylko dla gości, ale także dla pary młodej, świadków czy urzędnika
  • Klęcznik. Powinien się pojawić, jeśli oczywiście będzie to ślub kościelny
  • Szczególne miejsce. Jeśli to ślub cywilny, powinno znaleźć się miejsce na to, aby powiesić godło. Jeśli z kolei to ślub kościelny, musi być miejsce na powieszenie krzyża

To, o czym kompletnie nie myśli się, gdy bierze się ślub w urzędzie lub w kościele, teraz spocznie na Waszych barkach. Nie może zabraknąć dobrego nagłośnienia, zadaszenia w wyjątkowych okolicznościach, ale i dekoracji ślubnych, które jeszcze bardziej podkreślą tę wyjątkową chwilę.

krzesła w czasie ślubu plenerowego
fot. needpix

Koszt ślubu w plenerze – na co się przygotować?

Niestety ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć, ile wyniesie taka ceremonia, ponieważ składa się na to wiele czynników, które oczywiście mogą być droższe lub bardziej ekonomiczne. Wydatki mogą sięgać nawet kilkudziesięciu złotych, jeśli będzie to ślub w plenerze taki jak w komediach romantycznych. Możesz także wydać kilka tysięcy, gdy wypożyczysz krzesła, a dekoracja nie będzie zbyt bogata. Wszystko zależy od tego, ile chcecie na to przeznaczyć. Nie jest prawdą, że nie można tego zorganizować tanio. Można! Wszystko jest realne, jeśli czegoś bardzo się chce.

altanka ślubna i goście
fot. pexels

Szukać alternatyw?

Jeśli uznacie po zapoznaniu się z kosztami, że nie stać Was na to, aby przenieść całą ceremonię w inne miejsce, może warto pomyśleć nad tym, aby bardziej postarać się przy dekoracji sali weselnej? Możecie wówczas przenieść swoje marzenia w to miejsce i sprawić, że będzie równie bajecznie.

Minusy ślubu w plenerze

Oczywiście największym jest pogoda, która może się zmienić w każdej chwili. Ponadto, jeśli wymarzycie sobie ślub w jakimś miejscu, gdzie jest ziemia i trawa… No cóż. Wyobrażacie sobie Waszych gości, którzy w pięknych butach chodzą po czymś takim? Jak szpilki kobietom zapadają się w grunt? Żeby tego uniknąć należałoby wówczas wyłożyć na większej powierzchni dywan, a to z kolei wiąże się z następnymi kosztami. Nie można zapomnieć także o deszczu i wietrze. Ta dwójka może sporo namieszać (i to dosłownie!). Panna Młoda nagle może mieć loki zamiast kręconych włosów, a jej welon i suknia ślubna będą wyglądać jak po godzinnym maratonie. Jak widzicie, trzeba się do tego bardzo dokładnie przygotować, aby uniknąć takich wpadek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here