makijaż wieczorowy
fot. pxfuel

Makijaż wieczorowy zdecydowanie różni się od tego, jak się malować na co dzień. Zapomnij o delikatnym podkreśleniu urody. W tej odsłonie make-up powinien być widoczny. Dlaczego?

Spis Treści

Makijaż wieczorowy ma być mocny?

Przyjęło się tak, ponieważ z reguły taki makijaż stosujemy w czasie wielkich wyjść, którym towarzyszą np. fotografowie i kamerzyści. Musisz wiedzieć, że nawet jeśli umalujesz się w Twoim odczuciu mocno, na zdjęciach może to wyglądać… za delikatnie! Dlatego warto korzystać z makijażu próbnego, gdy np. wybierasz się na ślub, osiemnastkę lub na inną uroczystość. Także makijaż ślubny lub makijaż na studniówkę rządzi się swoimi prawami. Jeśli nie jesteś przekonana co do swoich umiejętności, oddaj się w ręce wyspecjalizowanej wizażystki.

kolorowe cienie do powiek
fot. pixabay

Co jest ważne w makijażu wieczorowym?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że chodzi o to, aby podkreślić urodę, a nie zrobić sobie krzywdę przez źle dobrany podkład, za mocny róż do policzków, zbyt mocne konturowanie twarzy lub rozświetlacz, który rzuca się z kilku metrów! Musisz wiedzieć, do jakiego typu urody należysz i wówczas umiejętnie podkreślić to i owo 😎

Zawsze obronią się podkreślone oczy, ale musisz o czymś pamiętać. Gdy zrobisz mocne smokey eyes, nie maluj ust czerwoną szminką tylko staraj się zrównoważyć bardziej stonowanym kolorem tę część twarzy. Zapytaj także wizażystkę, jak dobrać kolor szminki do ust.

Makijaż ma pasować do ubioru?

Jak najbardziej! Należy jednak mieć na uwadze to, aby nie przesadzić z kolorami i podkreśleniem danej barwy. Załóżmy, że Twoja sukienka będzie zielona, nie rób sobie krzywdy i nie maluj się cieniami do powiek w takim odcieniu jak Twoja kreacja. Postaw raczej na coś, co nieco stonuje szalony dół i odciągnie uwagę od intensywnego koloru – im mniej, tym lepiej! Ta zasada sprawdza się także w doborze kosmetyków. No i zostając przy wyborze produktów do malowania, nie popadaj w skrajności i nie daj nabrać się na reklamy. To, co drogie, nie zawsze jest gwarancją sukcesu! Niektóre tanie kosmetyki są lepsze od swoich droższych „kolegów” 😉

delikatna blondynka maluje się przed lusterkiem
fot. pexels

Makijaż wieczorowy nakładaj na zadbaną twarz

Jeśli wiesz, że czeka Cię wielkie wyjście i będziesz musiała się mocno umalować, przygotuj się do tego! Niech Twoja skóra będzie odpowiednio nawilżona i nawodniona. Zastosuj odpowiednią maseczkę i zrób sobie peeling do ust i go użyj przed malowaniem – to taka sztuczka, którą polecają wizażystki. Dzięki temu kolorowe szminki trzymają się dłużej na ustach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here