Muzyka za darmo w Internecie

Coraz chętniej korzystamy z usługi streamingu muzyki w Internecie. Nic dziwnego, nie trzeba wiele, aby posłuchać albumu ulubionego zespołu lub wyszukać nową muzykę, która na stałe zagości na naszej playliście. Wielu artystów udostępnia swoją muzykę w Internecie nawet za darmo. Jeśli masz Internet światłowodowy lub inne stałe i wydajne łącze, możesz za darmo słuchać muzyki z całego świata. Dowiedz się, gdzie legalnie słuchać muzyki.

Darmowa muzyka w sieci

Któż z nas nie kocha muzyki? Każdy ma swojego ulubionego artystę czy utwory, do których wielokrotnie wraca. Muzyki słuchamy w pracy, podczas nauki, spotkania ze znajomymi, a czasami tak po prostu – by dać się porwać jej rytmom. Nie ulega wątpliwości, że Internet jest niemal nieograniczonym źródłem dostępu do muzyki z całego świata. Jak jednak dotrzeć do legalnych i darmowych serwisów? Wybór jest naprawdę spory, choć w niektórych przypadkach korzystanie z danych aplikacji może okazać się częściowo ograniczone. Warto też dodać, że Internet światłowodowy zapewni Ci nie tylko komfortowe korzystanie z poniższych serwisów, ale też znacząco przyspieszy pobieranie pojedynczych utworów, jak i całych albumów lub dyskografii wybranych artystów. Jednym ze sprawdzonych dostawców Internetu światłowodowego jest operator INEA, który oferuje światłowód symetryczny – to superszybkie łącze zapewniające taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Ponadto INEA od kilku lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu portalu Speedtest jako najszybszy Internet w Polsce.

Spotify

W ostatnich latach to najpopularniejszy serwis streamingowy. W sieci dostępna jest zarówno płatna, jak i darmowa wersja Spotify. W obu przypadkach konieczne jest założenie konta – możesz to też zrobić błyskawicznie za pomocą Facebooka. W darmowej wersji nie musisz podawać danych karty kredytowej. W ramach bezpłatnego korzystania z serwisu możesz słuchać dowolnych albumów i playlist, jednak nie masz możliwości wybierania pojedynczych utworów – ich kolejność jest po prostu losowa. Ponadto w trakcie słuchania muzyki co jakiś czas odtwarzane są reklamy, a możliwość pomijania piosenek jest ograniczona czasowo.

Google Play Music

Z Google Play Music możesz korzystać bezpłatnie w podstawowej wersji serwisu. Wiąże się z tym konieczność odtwarzania reklam, ale dzięki temu zyskujesz dostęp do niemal całej biblioteki aplikacji. Podczas streamingu muzyki występują jedynie drobne ograniczenia, np. muzyka niektórych artystów dostępna są jedynie z poziomu playlist. W przypadku Google Play Music warto wspomnieć o ciekawej opcji – aktywni użytkownicy mogą dodać do swojej biblioteki do 50 000 własnych piosenek, a także streamować je z dowolnego urządzenia. Do słuchania muzyki bez zakłóceń i płynnego odtwarzania całych albumów muzycznych, najlepiej sprawdzi się stabilny i szybki Internet światłowodowy. Łącze symetryczne zapewni taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych.

Soundcloud

Aplikacja ma gigantyczną bazę artystów niezależnych – jeśli zatem lubisz wykonawców, którzy nieco wyłamują się z mainstreamowego nurtu, koniecznie powinieneś sprawdzić Soundcloud. Korzystanie z darmowej wersji serwisu związane jest z występowaniem reklam. Jeśli nie chcesz przerywać słuchania muzyki reklamami, możesz wykupić płatną wersję, w której masz również możliwość zapisywania utworów do słuchania w trybie offline.

YouTube

To aplikacja, którą niewielu osobom trzeba jeszcze przedstawiać. Choć docelowo nie jest przeznaczona do słuchania muzyki, a oglądania wideo – mimo to świetnie sprawdza się jako darmowy odtwarzacz muzyczny. W bezpłatnej wersji występują reklamy (większość z nich można pominąć po 5 sekundach), w wersji mobilnej nie można jednak minimalizować programu bez przerwania odtwarzania.

Ponadto do Twojego wyboru jest znacznie więcej programów i serwisów, takich jak choćby Deezer, AccuRadio, Discover Music czy Jango. Sprawdź, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby!

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/e-warsaw.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here