Rodzaje mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych oraz najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Cieszy się ogromnym powodzeniem ze względu na swoją uniwersalność, bezpieczeństwo oraz doskonałe efekty, jakie można uzyskać już po pierwszej sesji. Sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Polega na iniekcji starannie skomponowanych substancji odżywczych do w głąb skóry właściwej. Wyróżnić można kilka różnych rodzajów mezoterapii igłowej. Poznaj je wszystkie i dowiedz się, kiedy mają zastosowanie.

Spis Treści

Mezoterapia klasyczna

Najbardziej klasyczna wersja mezoterapii igłowej polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzaniu składników aktywnych za pomocą wstrzyknięć. W tym celu wykorzystuje się jednorazowe strzykawki wyposażone w starannie dobraną igłę. Lekarz w sposób manualny wprowadzana starannie dobrane dawki preparatu na dobraną głębokość – zazwyczaj około 2 mm oraz z zachowaniem odstępu 0,5 cm. Chociaż w trakcie zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, mezoterapia igłowa należy do zabiegów bezpiecznych oraz obarczonych bardzo małym ryzykiem powikłań. Cały proces trwa około 30-40 minut i można wykonywać go na różnych częściach ciała, w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać – między innymi na twarzy, dekolcie, skórze głowy czy dłoniach.

Mezoterapia frakcyjna, czyli laserowa

Jedną z form mezoterapii stanowią zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Emitowane w ich trakcie wiązki promieni pozwalają na wykonanie równomiernych mikrootworów o konkretnej głębokości, dzięki którym do głębszych warstw skóry mogą wniknąć substancje odżywcze. To wszystko odbywa się bez uszkodzeń sąsiednich tkanek, co sprawia, że zabieg ten jest bezpieczny oraz nie wymaga rekonwalescencji. Mezoterapia bezigłowa jest skutecznym sposobem na redukcję zmarszczek, rozstępów oraz przebarwień. Ponadto regeneruje skórę, poprawia jej elastyczność oraz koloryt. Jest wykonywana w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu. Po podaniu starannie dobranego koktajlu odżywczego w głąb skóry, na twarz nakładany jest opatrunek okluzyjny.

Dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to kolejna nowoczesna odmiana tego nowatorskiego zabiegu. Także polega na dostarczaniu substancji odżywczych w głąb skóry, jednak tym razem robi się to w sposób intensywny za pomocą wielu wkuć cienką igłą. Zabieg nie jest jednak przeprowadzany w sposób manualny, tak jak jego wersja klasyczna, ale z użyciem specjalnego urządzenia w kształcie długopisu, które nazywa się Dermapen 4 i posiada pióra z jednorazową końcówką i kilkunastoma mikroigłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here