ślubne dekoracje kościoła
fot. needpix

Ślubne dekoracje kościoła często nie pozwalają młodym spokojnie spać. Narzeczeni obawiają się tego, czy proboszcz zgodzi się na ich propozycje i czy coś nie stanie na drodze do szczęścia. Oczywiście najlepiej wszystko wcześniej skonsultować i zadbać o to, aby w dniu ślubu kościelnego nie było nieprzyjemnych sytuacji.

Spis Treści

Najbardziej wzruszający moment

Przysięga małżeńska to jedna z tych chwil w czasie trwania całej ceremonii, która potrafi odebrać głos i doprowadzić do łez niemal wszystkich gości. Z tego też powodu większość par chce, aby ślubne dekoracje kościoła wyróżniały się i podkreślały wzniosłość wydarzenia. Oprawa tego miejsca to nie lada wyzwanie. Dlaczego? Bardzo możliwe, że oprócz Was tego dnia ślub będą brać inne osoby. Należy spróbować wspólnie dojść do tego, jakie dodatki sprawdzą się w kościele i na jakie… pozwoli ksiądz.

Trudne rozmowy

Niejednokrotnie na pewno spotkaliście się z historiami ludzi, którzy opowiadali o tym, jak ciężko było im się porozumieć z proboszczem na temat tego, jak ma wyglądać Wasz ślub kościelny. Zdarzały się sytuacje, że duchowny nie godził się na ozdobne krzesła dla pary młodej lub na świece ustawione przy ławkach. Najlepiej wówczas nie wpadać w panikę, ponieważ agresywne zachowanie na pewno nie pomoże. Poznajcie powody, dla których podjęto taką decyzję. Zaproponujcie coś innego i może uda Wam się dojść do porozumienia.

kwiaty przy ławkach w kościele
fot. pixabay

Ślubne dekoracje kościoła – co wybrać?

Na pewno ważne jest to, aby dekoracje ślubne stanowiły pewną całość. Czyli jeśli na sali weselnej panuje biel, najlepiej gdyby w kościele także pojawiły się takie akcenty. Jeśli pragniecie, aby na stołach pojawiły się świeczki DIY, spróbujecie też porozmawiać o tym z księdzem i przenieść ten motyw do kościoła. Jeśli nie będzie chciał, aby świeczki znajdowały się koło ławek, być może zgodzi się na to, aby stały przy ołtarzu.

Biały dywan

Można powiedzieć, że to element, który ostatnimi czasy zyskuje bardzo na popularności. Odświeża w pewien sposób wnętrze i wyznacza parze młodej drogę do ołtarza. Niektórzy narzeczeni decydują się także na inicjały tuż przy wejściu, ale należy pamiętać o tym, aby szybko je ściągnąć przed kolejnym ślubem.

Pokrowce na krzesła i klęczniki

Para Młoda powinna wyróżniać się – to oczywiste. W czasie ślubnych przygotowań należy pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie ustalić z proboszczem, czy możliwe jest nie tylko udekorowanie, ale i skorzystanie z innych klęczników lub krzeseł. Jeśli Wasz budżet jest ograniczony i nie stać Was na wypożyczenie ozdobnych krzeseł, dowiedzcie się, czy kościół nie dysponuje pokrowcami na takie okazje. Jeśli chcecie je ozdobić, skorzystajcie z kwiatów lub wstążek.

Jak ozdobić ławki w kościele?

Wiele par decyduje się na szarfy i wstęgi, które upięte w odpowiedni sposób, sprawiają, że kościół zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Można także użyć kwiatów. Nie musi być ich dużo. Tak naprawdę wystarczy tylko jeden kwiat, którzy przypniesz do każdej ławki. Niektórzy decydują się także na kompozycje przy ołtarzu i przy parze młodej.

kwiatowe wejście do kościoła
fot. pexels

Jak kościół wyglądał na Waszym ślubie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here