suknia ślubna
fot. needpix

Suknia ślubna to najważniejszy element układanki zwanej ślubem. Chyba każda narzeczona i żona się z tym zgodzi! Już gdy byłyśmy małymi dziewczynkami, zastanawiałyśmy się nad tym, jak będziemy wyglądać przed ołtarzem i co na siebie założymy. Oczywiście ta wizja zmieniała się tysiące razy w naszych głowach, ale przyznać trzeba, że regularnie wracała jak bumerang.

Spis Treści

Suknia ślubna to wisienka na torcie

Niby tak, ale nie powinna być absolutnie zostawiana na sam koniec ślubnych przygotowań, ponieważ nic z tego dobrego by nie wyszło! Teoretycznie mówi się, że kreacji powinno się szukać od trzech do sześciu miesięcy przed ślubem. Dlaczego tak wcześnie? Ma to związek z wieloma czynnikami. Wszystko zależy od tego, czy wiesz, czego konkretnie chcesz, czy masz zamiar diametralnie schudnąć i czy np. elementy do Twojej sukni będą sprowadzane z daleka. To wszytko miej na uwadze. Pamiętaj, że jesteśmy tylko ludźmi!

Jak się przygotować na wybieranie sukni?

Na pewno dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą osoby, która jest Ci bliska i dokładnie zna Twój styl. Najczęściej panny młode wybierają mamy i przyjaciółki do tego, aby pomogły im wybrać idealną suknię. Po drugie, nie maluj się zbyt mocno i nie używaj intensywnych perfum. Makijaż próbny przed mierzeniem białych kreacji to nie jest dobry pomysł… Niektóre panny młode chcą mieć fryzurę ślubną w dniu przymiarek, ale nie biorą pod uwagę tego, że od ilości sukien, włosy po jakimś czasie mogą po prostu wyglądać źle. Nie bój się mierzyć – w końcu masz wybrać najpiękniejsze ubranie w swoim życiu. Nie zapominaj jednak o tym, że poza wyglądem suknia musi być przede wszystkim wygodna. (Przed Tobą pierwszy taniec i zabawy weselne!)

Ślubne przesądy niestety pojawiają się także w temacie związanym z kreacją dla panny młodej. Co do nich należy?

  • Pan młody nie powinien widzieć przyszłej żony w sukni przed ślubem
  • Panna Młoda nie powinna zbyt często patrzeć na swoje odbicie w sukni w lustrze, ponieważ miałoby to się przyczynić do tego, że odgoni szczęście
  • Perły na ślubie – nie powinny znajdować się na sukni, bo to symbol łez i cierpienia
  • Nie wolno zszywać rozdarć sukni ślubnej w czasie ślubu i wesela, ponieważ to może przynieść pecha nowożeńcom. Do tego najlepiej przy tej okazji sprawdza się agrafka
suknie ślubne na wieszakach
fot. pixnio

Suknia ślubna i idealne dopasowanie

Nie wolno zapomnieć, że poza preferencjami panny młodej, każda kobieta powinna także wiedzieć, co chce ukryć, a co podkreślić, wybierając daną kreację. Powinnaś wiedzieć, do jakiego typu sylwetek się zaliczasz, aby móc wybrać odpowiedni krój dla siebie. Masz szerokie biodra? Można je ukryć w rozszerzającym się dole sukienki. Unikaj wówczas obcisłych kreacji, które niepotrzebnie jeszcze Cię pogrubią.

Dodatki nie powinny przyćmić panny młodej i sukni ślubnej

Tego dnia suknia może być dla Ciebie najważniejsza, ale nie zapominaj o tym, że powinna pasować do makijażu, fryzury, bukietu panny młodej, welonu czy biżuterii na ślub.

para młoda
fot. pikrepo

Postaw na wygląd, ale i na wygodę!

Niezależnie od tego, czy to będzie wesele glamour, wesele w stylu boho czy wesele minimalistyczne, Ty musisz czuć się dobrze w kreacji, którą wybrałaś na tę okazję. Będziesz w centrum zainteresowania i oczy gości będą skierowane w Waszą stronę. Nie zapominajcie o tym 😋 Już wiesz, jaką suknię ślubną wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here