Sztuczna ślubna biżuteria
fot. pxfuel

Sztuczna ślubna biżuteria wcale nie musi być tandetna! Oczywiście to żmudna praca, aby znaleźć taką, która wygląda dobrze, ale warto się nią zainteresować, jeśli nie masz zbyt dużego budżetu. Przede wszystkim nie sugeruj się tym, co wybierają inni. To jest Twój dzień i to Ty masz czuć się najpiękniejsza na świecie.

Spis Treści

Sztuczna ślubna biżuteria nie jest modna?

Wręcz przeciwnie! Coraz częściej panny młode wybierają nieszlachetne dodatki, które nie kosztują zbyt dużo. Mało tego, bardzo mocno rozwinęło się wypożyczanie sztucznej ślubnej biżuterii, biżuterii ślubnej do włosów, czy welonów.

Co pozą sztuczną ślubną biżuterią?

Jeśli nie chcesz wydawać na to pieniędzy i chcesz zaoszczędzić, spróbuj poszukać w swoich zbiorach czegoś, co sprawdziłoby się idealnie w czasie Waszego ślubu i wpisywałoby się w charakter sukni ślubnej. Pomocna może być też babcia lub mama. Zapytaj, czy nie mają rodowej biżuterii, którą mogłabyś tego dnia założyć, aby poczuć się wyjątkowo. Możesz także postawić na surowy minimalizm i mieć na sobie tylko pierścionek zaręczynowy. Przecież nigdzie nie ma sztywno ustalonych norm, co do tego, jak powinna tego dnia wyglądać biżuteria panny młodej, prawda?

długie kolczyki wiszące
fot. pxhere

Im mniej, tym lepiej

Niech ta dewiza Cię nie opuszcza w trakcie poszukiwań idealnej biżuterii. Gdy już uda Ci się znaleźć sklep, w którym będziesz mieć spory wybór za niewielką cenę, może wydarzyć się tak, że oszalejesz i nagle będziesz chciała mieć na sobie wszystko. Musisz wtedy umieć powiedzieć sobie STOP. Nie chodzi przecież o to, abyś wyglądała jak choinka, która będzie bogato przystrojona od stóp do głowy. Jesteś osobą, na której tego dnia skupia się wzrok wszystkich ludzi. Bądź elegancka, pewna siebie, ale i znaj umiar. Delikatna biżuteria jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę.

Charakter przyjęcia

Wesele w stylu boho? Zamiast strojnej sukni ślubnej i etnicznej biżuterii postaw na wianek ślubny, który będzie kluczowym elementem całej stylizacji. Taki charakter wesela nie przewiduje zbyt dużej ilość biżuterii, ponieważ można uzyskać efekt odwrotny od oczekiwanego. Inaczej nieco sprawa wygląda, jeśli chodzi o wesele glamour. Możesz wybrać coś, co będzie nieco większe, ale nie przesadzaj. Gdy decydujesz się na duże kolczyki, nie stawiaj na duży naszyjnik. Jeśli masz bransoletkę, która rzuca się w oczy, nie zakładaj pierścionków.

naszyjnik ślubny
fot. pexels

Czym się jeszcze kierować przy wyborze biżuterii?

Warto wziąć pod uwagę kształt twarzy. Jeśli chcesz optycznie wysmuklić buzię, postaw na długie, wiszące kolczyki. Ponadto zwróć uwagę na fryzurę ślubną i makijaż ślubny. Te elementy są także kluczowe. Jeśli decydujesz się na rozpuszczone włosy, możesz odpuścić sobie długie kolczyki. Jeśli natomiast będziesz mieć spięte włosy, warto podkreślić upięcie za pomocą biżuterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here