wianek komunijny
fot. pikist

Wianek komunijny dla dziewczynki to nie lada wyzwanie! Jest w czym wybierać, a i same zainteresowane nie ułatwiają zadania. Zdecydować się na żywe kwiaty we włosach czy na coś sztucznego? Fryzurę na komunię ma się w końcu raz w życiu! Rodzice mają utrudnione zadanie, bo muszą pogodzić swoje wyobrażenie tego, jak chcą, aby wyglądało ich dziecko z tym, czego ono samo pragnie. Dobrze wiemy, że czasem ciężko jest znaleźć wspólny mianownik 🙂

Spis Treści

Wianek komunijny dla dziewczynki

Przede wszystkim zacznijmy od samego początku 🙂 Czy wiecie, czego symbolem jest wianek? Oznacza niewinność, delikatność i czystość dziecka. Dlatego tak chętnie jest wybierany jako dodatek do komunijnego stroju. Podkreśla ponadto wyjątkowość danej chwili i sprawia, że dziewczynki w wiankach wyglądają bardzo wdzięcznie.

wianek z kwiatków na głowie
fot. pikrepo

Jaki wianek komunijny wybrać?

Kluczowe jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym Ci zależy – chcesz skorzystać z asortymentu, który jest w sklepach internetowych czy raczej zrobić coś samodzielnie z żywych kwiatów? Pamiętaj, że komunia to nie jest wesele i powinno Ci zależeć na tym, aby nie był to wianek ślubny 😉 Na co najczęściej decydują się rodzice? Przyznać trzeba, że najczęstszym wyborem są sztuczne ozdoby, a wszystko przez sposób ich przechowywania i to, jak będą wyglądać na głowie dziewczynki w czasie przyjęcia komunijnego – w końcu chodzi o to, aby przez cały dzień wyglądać świeżo. Żywe kwiaty niestety mogą opaść i nie będą wyglądać korzystnie, a tego raczej nikt nie chciałby dla swojego dziecka.

Jeśli jednak Twoje dziecko marzyło o tym, aby mieć wianek z żywych kwiatów, warto wybrać taką odmianę, która będzie długo wyglądać świeżo. Co najczęściej wybierają rodzice?

  • ornitogalum
  • storczyk
  • róża gałązkowa
  • goździk
  • gipsówka
  • frezja
  • margerytka

Istotne wówczas jest odpowiednie przechowanie takiego wianka – najczęściej pada na lodówkę. Wówczas wianek kładzie się na najniższej półce – tam, gdzie z reguły znajdują się warzywa i owoce. Warto także znacznie wcześniej zainteresować się wiankiem i zarezerwować go, aby nie musieć się stresować na kilka dni przed komunią. Istotne także jest to, jaką fryzurę będzie miała dziewczynka. Znów modny jest naturalny look i odchodzi się od wystylizowanych fal i mocnego tapirowania. Modne fryzury nie zawsze sprawdzą się w takich sytuacjach i czasem warto postawić po prostu na klasykę, ponieważ ona zawsze się obroni.

Sztuczny wianek

To rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Dzisiejsze ozdoby na głowę tego typu wyglądają znacznie lepiej niż te sprzed kilkunastu lat, ale oczywiście nic nie zastąpi żywych kwiatów. A co Waszym zdaniem wygląda lepiej?

dziewczynka z wiankiem na głowie i w białej sukience siedzi na łące
fot. pickpik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here