wielkanoc 2020
fot. pixnio

Wielkanoc 2020 będzie różnić się z całą pewnością od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. W związku z pandemią koronawirusa i obostrzeniami, które wprowadził rząd, nie możemy przebywać w skupiskach ludzi. Jak zatem będą wyglądać święta? Czy będzie dane nam usiąść przy wielkanocnym stole i zjeść wspólnie potrawy wielkanocne?

Spis Treści

Wielkanoc 2020 a koronawirus

Wszystko wskazuje na to, że w czasie zbliżających się świąt nie będziemy mogli spotkać się w dużym gronie z rodziną. Wprawdzie do Wielkanocy są jeszcze dwa tygodnie, ale nic nie zapowiada, że sytuacja diametralnie się zmieni. Łukasz Szumowski, minister zdrowia, powiedział, że cały czas ciężko mówić o tym, co czeka nas w najbliższym czasie. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że święta nie będą tak huczne jak do tej pory.

Zobaczymy, ile osób będzie zakażonych. Oczywiście czas świąt jest szczególny, ale na pewno jeśli ma to być święto nowego życia, to powinniśmy maksymalnie stosować zalecenia i reżim niespotykania się. Na pewno te wzrosty będą do świąt, pytanie, jak duże. Ale przy dużych spotkaniach rodzinnych to ryzyko jest na pewno bardzo duże

pomarańczowa pisanka, tulipan i pęknięte jajeczko
fot. pixnio

Wielkanoc 2020 – kiedy przypada?

W tym roku Wielkanoc odbędzie 12 i 13 kwietnia. Mimo obostrzeń, które panują w naszym kraju, warto pielęgnować tradycje wielkanocne. Jeśli nie możesz spędzić tego czasu z najbliższymi, pomyśl, jak możesz sprawić, aby ten okres był dla nich wyjątkowy. Możesz samodzielnie wykonać prezenty na Wielkanoc, które razem z życzeniami wielkanocnymi zostawisz pod ich drzwiami. Przy okazji możesz także wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi i upiec wymyślne ciasta na Wielkanoc. To idealny czas na eksperymenty. Pokaż że masz głowę pełną pomysłów!

Możesz także kreatywne podejście do tematu świąt. Dekoracje wielkanocne sprawią, że ten trudny dla każdego czas, choć przez chwilę będzie wyjątkowy. Sięgnij po pomysły, które znajdują się w sieci lub wymyśl coś samodzielnie. Pamiętaj, że zabawy DIY to doskonała okazja także do tego, aby ciekawie spędzić czas ze swoimi dziećmi. Co możecie wykonać?

  • Zajączki z roli po papierze toaletowym
  • Świeczka DIY wykonana ze skorupki po jajku
  • Zajączki wykonane z plastikowych sztućców
  • Pisanki – pozwól ozdobić dziecku je tak, jak sobie tego zapragnie
  • Stempelki z ziemniaków, które będą „udawać” pisanki
biały koszyczek wielkanocny i zajączek
fot. pixnio

A co z pogodą w czasie Wielkanocy?

Najprawdopodobniej nadal nie będziemy mogli spacerować, a jedyną naszą rozrywką będzie wyjście pojedynczo do sklepu. Co nie zmienia faktu, że zawsze milej siedzi się w domu, gdy przez okno wpadają promienie słońca. Czy możemy na to liczyć w czasie świąt? Termometry mogą wskazać nawet 15 stopni, ale niestety nie obejdzie się bez przelotnych opadów deszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here