sala kinowa z dużym ekranem
fot. commons.wikimedia

Wzruszające filmy to takie, które trafiają prosto w serca i myślisz o nich jeszcze długo po tym, gdy skończy się seans. Dlaczego tak się dzieje? Lubimy przeżywać emocje – niezależnie od tego, czy to dramat, komedia romantyczna, czy melodramat. Fikcja, którą widzimy na ekranie, przenosi nas w inny świat…

Spis Treści

Na jaką okazję?

Pamiętajcie, że nie zawsze wypada proponować takie filmy. Jeśli widzisz, że ktoś Ci bliski, nie czuje się zbyt dobrze i jest mu źle lub jest pogrążony w smutku, nie wychodź z propozycją, abyście zobaczyli wzruszający film, ponieważ przyniesie to odwrotną reakcję od zamierzonej.

Wieczór z ukochanym i wzruszające filmy?

Można byłoby pomyśleć, że to jest zły pomysł. My rozwiewamy te wątpliwości i oznajmiamy, że to bardzo dobry sposób na randkę! Trzeba tylko wybrać umiejętnie film, który sprawi, że dziewczyna będzie chciała w pewnym momencie się do Ciebie przytulić. Psssst… To podpowiedź na zbliżające się Walentynki 😍 Wizyta w kinie na wzruszającym filmie to także dobry prezent dla romantyczki. Każda kobieta, która ma w sobie ogromne emocje, doceni takie zaproszenie.

niebieskie siedzenia w kinie
fot. pxfuel

10 wzruszających filmów, które powinieneś znać

Uwierz w ducha

   • (1990), reżyseria: Jerry Zucker

Pamiętnik

   • (2004), reżyseria: Nick Cassavetes

Moja dziewczyna

   • (1991), reżyseria: Howard Zieff

Jeden dzień

   • (2011), reżyseria: Lone Scherfig

W pogoni za szczęściem

   • (2006), reżyseria: Gabriele Muccino

Zielona mila

   • (1999), reżyseria: Frank Darabont

Titanic

   • (1997), reżyseria: James Cameron

Forrest Gump

   • (1994), reżyseria: Robert Zemeckis

Chłopiec w pasiastej piżamie

   • (2008), reżyseria: Mark Herman

Nietykalni

  • (2011), reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano

Które z tych filmów widzieliście? Może są takie, które są Wam szczególnie bliskie?

czerwone siedzenia w kinie
fot. commons.wikimedia

Wzruszające filmy to także okazja do…

Wyobraź sobie taki scenariusz: zaprosiłeś swoją ukochaną do kina na wyciskacz łez. W kulminacyjnym momencie ona wtula się w Twoje ramię, a Ty całujesz ją w czoło. W tym samym czasie wyciągasz pierścionek zaręczynowy i szeptem pytasz ją o to, czy zostanie Twoją żoną. Czy oświadczyny w kinie to banał?! Absolutnie nie, o ile oczywiście znasz swoją ukochaną. Ciężko sobie bowiem wyobrazić takie zaręczyny w momencie, gdy kobieta nie znosi cichych niespodzianek. Nie eksperymentuj na swoje przyszłej żonie 😁 W komediach romantycznych takie historie dzieją się praktycznie na porządku dziennym, ale nie zapominaj o tym, że życie to nie film, w którym wszystko jest niemalże idealne.

Jeśli nie łzy, to może śmiech i strach?

Oczywiście może być tak, że nie lubisz poruszających historii i wolisz postawić na nieco inne emocje. Lubisz się bać? Wybierz najlepsze horrory na wspólną randkę – dlaczego nie zrobić czegoś szalonego?! Chcielibyśmy zobaczyć minę Twojego faceta, gdy nagle na ekranie pojawi się „Teksańska masakra piłą mechaniczną”. Do filmów wartych obejrzenia z pewnością zaliczają się także klasyki tego gatunku – np. Alfred Hitchcock. Lubicie tego reżysera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here