5 złotych zasad demakijażu twarzy

Pielęgnacja twarzy jest etapem często pomijanym, ignorowanym lub traktowanym bardzo powierzchownie. Wiele kobiet twierdzi, że do pozbycia się makijażu z twarzy, wystarczy użyć trochę mydła i wody. Nic bardziej mylnego.

Prawidłowy demakijaż twarzy odgrywa pierwszorzędną rolę w przygotowaniu cery do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć, mamy dla Ciebie 5 złotych zasad demakijażu twarzy, dzięki którym piękna, czysta i zadbana skóra przestanie być jedynie twoim marzeniem. Dzięki wytrwałości i systematyczności osiągniesz zadowalające efekty.

1. Zadbaj o odpowiednie kosmetyki

Wybór produktów pielęgnacyjnych zależny powinien być od potrzeb naszej cery (wyróżniamy takie typy jak: normalna, sucha, tłusta i mieszana).

W pierwszej kolejności warto sięgnąć po olejek do demakijażu, który pozwoli w skuteczny i niezwykle łagodny sposób usunąć pozostałości kosmetyków. Produkt ten z łatwością poradzi sobie z rozpuszczeniem podkładów, kremów oraz kosmetyków kolorowych.

W momencie, gdy etap rozpuszczania makijażu mamy już za sobą, możemy przejść do kolejnego kroku. W dalszym oczyszczaniu cery, niezbędny okaże się produkt na bazie wody, np. płyn micelarny, żel do mycia, mleczko lub pianka. Dzięki tego rodzaju kosmetykom możemy pozbyć się pozostałości olejku. Pamiętaj, że jego nadmiar może powodować obciążenie skóry oraz zatykanie się porów.

Prawidłowo oczyszczona skóra twarzy jest bardziej podatna na działanie kosmetyków stosowanych w dalszych etapach pielęgnacji (np. toników, kremów). Choć demakijaż twarzy wykonujemy zwykle tylko wieczorem – staraj się nie zapominać o porannej pielęgnacji twarzy.

2. W pierwszej kolejności skup się na oczach, ustach i brwiach

Nie bez powodu w pierwszej kolejności należy skupić się na obszarach oczu, ust i brwi. W tych miejscach zgromadzona jest zwykle największa ilość kosmetyków. Do tego etapu oczyszczania możesz użyć bawełnianego wacika lub rękawiczki (przeznaczonej specjalnie do demakijażu).

3. Pamiętaj o technice

Agresywne detergenty, to nie wszystko, co może podrażnić Twoją twarz. Niewłaściwa technika zmywania kosmetyków, poprzez agresywne tarcie i naciąganie skóry również może nieść ze sobą negatywne konsekwencje. Nieprzyjemnego uczucia można uniknąć w prosty sposób; wystarczy, że nasączysz wacik lub rękawiczkę produktem do demakijażu i przyłożysz do miejsca pokrytego kosmetykiem. Po kilkunastu sekundach produkt rozpuści się i będziesz mogła pozbyć się go w znacznie delikatniejszy sposób.

4. Woda ma znaczenie

Odpowiednia, letnia temperatura wody wpływa na szybsze pozbycie się produktu (zbyt zimna – może nie rozpuścić kosmetyków, gorąca – przesuszy i podrażni cerę). Jeżeli masz taką możliwość, stosuj podczas zabiegu miękką wodę, która nie zaburzy naturalnej bariery ochronnej skóry.

5. Demakijaż to nie wszystko

Po usunięciu makijażu warto przejść do etapu tonizowania twarzy z użyciem hydrolatu lub toniku. Tego kroku nie powinno się pomijać, choć przez wiele osób traktowany jest jako zbędny. Zbyt niskie pH prowadzi do silnej reakcji skóry na bodźce, a zbyt wysokie sprawia, że skóra nadmiernie się błyszczy i wygląda nieświeżo. Przetarcie twarzy bawełnianym płatkiem kosmetycznym, nasączonym tonikiem pomoże zapewnić cerze odpowiednią równowagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here