sklep z dewocjonaliami

Są takie przedmioty sakralne, których nie może zabraknąć w domu każdego chrześcijanina. To przede wszystkim krzyż, który wiesza się nad wejściem, informujący o tym, że w tym domu mieszkają wyznawcy Chrystusa. Jednak nie jest on jedynym elementem, jaki wyposaża wnętrza osób wierzących. Przekonaj się, co jeszcze warto mieć.

Obrazek, krzyżyk i zestaw kolędowy – to podstawowe wyposażenie każdego katolickiego domu. Wszystkie te produkty dostaniesz w stacjonarnych punktach sprzedaży, ale warto sprawdzić wybrany sklep z dewocjonaliami w sieci, w którym z reguły jest większy wybór i korzystniejsze ceny. A oto co warto mieć w domu, by podkreślić swoją wiarę, być blisko Boga oraz tworzyć bezpieczne miejsce dla wszystkich mieszkańców.

Krzyż, obrazek, figura

Krzyż na ścianę czy też wizerunek Jezusa Chrystusa w postaci obrazu albo figurki to podstawowe elementy dekoracyjne o głębokiej symbolice religijnej. Taka sztuka sakralna może przedstawiać również Matkę Bożą, Świętego Józefa czy innego patrona, bliskiego naszemu sercu, do którego często się modlimy. Wiele osób decyduje się na umieszczenie krzyżyka w dyskretnym i symbolicznym miejscu – na przykład nad drzwiami wejściowymi. O wiele lepszym rozwiązaniem jest jednak ulokowanie go w centrum domu, w pomieszczeniu, w którym najczęściej się przebywa. Dzięki temu na krzyż można często spoglądać w ciągu dnia, szukać w nim różnych inspiracji oraz wytchnienia od codziennych problemów. Figury z kolei pomogą stworzyć ciche miejsca modlitwy – można je umieszczać na półce, komodzie czy też parapecie – w sypialni, pokoju dziecięcym lub gabinecie.

Pismo Święte – najważniejsza książka chrześcijańskiego domu

Kolejnym ważnym przedmiotem jest Pismo Święte. Nie wystarczy jednak, by tylko kurzyło się w domowej biblioteczce, ponieważ kościół zachęca do czytania Biblii, żeby umacniać swoją wiarę, poznawać prawdę o Bogu i w ten sposób zyskiwać cenne wskazówki dotyczące życia.

Regularne czytanie sprzyja kontemplacji – Pismo Święte zawiera wiedzę, jakiej potrzebujemy, by wejść do życia w prawdziwej czystości i sprawiedliwości. Uczy nas, w jaki sposób możemy w prawdzie naśladować Chrystusa. Zawiera słowa i przykłady bohaterów wiary, proroków, apostołów, Jezusa Chrystusa i samego Boga, dlatego jest codzienną inspiracją i pomocą w wymiarze duchowym.

Komplet kolędowy – obowiązkowy zestaw religijnego domu

O tym zestawie wie każdy, kto regularnie przyjmuje w domu księdza po kolędzie. W jego skład wchodzi przede wszystkim krzyż na stabilnej podstawie, wykonany z materiału odpornego na korozję. Dodatkowo komplet zawiera lichtarzyki na świece, które ustawia się po obu stronach krzyża. Kropidło z kolei służy do skropienia domu oraz jego mieszkańców wodą święconą. Zestawy kolędowe są zazwyczaj wykonane z drewna, szkła, kryształu lub mosiądzu. To trwałe produkty, które posłużą Ci latami i będą zawsze prezentować taki sam design podczas każdej wizyty duszpasterskiej.

Oprócz wymienionych produktów warto zwrócić uwagę także na przepiękną sztukę sakralną, jako wyjątkową dekorację domu – ręcznie malowane obrazy prezentujące motywy biblijne, modne ikony na szlachetnych gatunkach drewna czy metalowe płaskorzeźby to tylko nieliczne dodatki wnętrz, które oprócz wartości artystycznej wnoszą do domu również duchową atmosferę, sprzyjającą modlitwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here