Badanie krwi w domu pacjenta

Permanentny brak czasu przeszkadza Ci w udaniu się do przychodni na badania? A może Ty lub ktoś z Twoich bliskich borykacie się z przeciwnościami, przez które jest to dla Was mocno utrudnione? Rozwiązaniem, które pozwoli Wam regularnie monitorować stan zdrowia, może być badanie krwi w domu pacjenta. W artykule dowiesz się, jak wygląda pobranie krwi z dojazdem, jak możesz skorzystać z takiej usługi i kiedy warto ją rozważyć.

Spis Treści

Badanie krwi w domu pacjenta – jak to wygląda i gdzie można skorzystać?

Pobranie krwi z dojazdem to usługa, która może rozwiązać problemy wielu osób, które mają trudności w skorzystaniu z badań stacjonarnych w przychodni. Badanie krwi w domu pacjenta umożliwia m.in. ALAB w domu – w 11 polskich miastach, tj. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie, Gdyni, Katowicach, Sopocie i Płocku można umówić wizytę wykwalifikowanej pielęgniarki.

Wyposażona jest ona w profesjonalny sprzęt medyczny i środki bezpieczeństwa, dzięki którym może przygotować komfortowe dla pacjenta stanowisko do pobrania krwi. Pobrane próbki są transportowane do laboratorium diagnostycznego. Wyniki swoich badań laboratoryjnych można odebrać przez internet.

Jak umówić się na badania krwi w domu?

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości oddania krwi do badania z dojazdem personelu medycznego, możesz odwiedzić serwis internetowy ALAB w domu. Dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu lub wypełniając i przesyłając formularz elektroniczny, możesz umówić się na wizytę pielęgniarki. Wystarczy, że podasz następujące informacje:

  • data i godzina wizyty;
  • dokładny adres;
  • dane pacjenta;
  • lista wybranych badań.

Należy zapoznać się z opisami badań i wskazaniami dotyczącymi przygotowania pacjenta, a następnie wdrożyć je w odpowiednim czasie poprzedzającym badania. Jest to warunek uzyskania niezafałszowanych wyników badań. Jeśli pacjent zdecyduje się również na badania laboratoryjne wykonywane z kału lub moczu, musi pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu próbek i przekazaniu ich pielęgniarce podczas wizyty.

Jakie badania można wykonać w ramach usługi ALAB w domu?

ALAB w domu oferuje szeroki zakres badań laboratoryjnych, które obejmują zarówno podstawową profilaktykę zdrowia, jak i diagnostykę ukierunkowaną na wykrywanie konkretnych schorzeń. W ramach profilaktyki zdrowia można wykonać m.in. morfologię, badanie ogólne moczu, lipidogram, oznaczenie stężenia glukozy we krwi czy wykrywanie krwi utajonej w kale.

Ponadto dostępne są badania umożliwiające diagnostykę m.in.:

  • nieprawidłowości występujących w obrębie wybranych narządów wewnętrznych;
  • niedoborów składników pokarmowych i problemów zdrowotnych, które mogą z nich wynikać;
  • stanów zapalnych oraz zakażeń bakteryjnych, wirusowych i pasożytniczych;
  • insulinooporności i cukrzycy;
  • zaburzeń równowagi gospodarki hormonalnej.

Kiedy rozważyć badania krwi w domu?

ALAB w domu jest usługą dostępną dla wszystkich pacjentów, dla których pobranie krwi z dojazdem jest rozwiązaniem wygodniejszym z dowolnego powodu. Najczęściej są to brak czasu lub trudności z mobilnością, które mogą wynikać m.in. z zaawansowanego wieku, niepełnosprawności czy poważnej choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here