Baseny i zabawki do wody dla dzieci w różnym wieku

Baseny dla dzieci stały się absolutnym hitem ostatnich lat – znaleźć je można obecnie w prawie każdym ogrodzie, na działce czy tarasie. Producenci oferują coraz ciekawsze produkty, od małych dmuchanych niecek dla niemowląt, po rozbudowane dmuchane kompleksy zabaw. Na rynku można znaleźć modele dla każdego – od malucha po całą rodzinę, w przeróżnych wzorach i kolorach. Przed zakupem warto więc poświęcić chwilę i rozeznać się w nowościach.

Spis Treści

Podstawowe typy basenów

Czasy, gdy basen dla dzieci przypominał wyglądem większe miski odeszły dawno w niepamięć. Rosnące oczekiwania klientów sprawiły, że pojawiły się sklepy dedykowane wyłącznie basenom (jak https://basenyogrodowe.pl/78-baseny-dla-dzieci), specjalizujące się w różnych ich typach. Wśród nich znajdziemy między innymi:

1) Baseny dmuchane – najprostszy, podstawowy rodzaj basenu, przeznaczony przede wszystkim dla najmłodszych. Jest to gwarancja bezpieczeństwa oraz stabilności, zazwyczaj są płytkie (do kilkudziesięciu centymetrów), niektóre mają też dmuchane dno, co zwiększa komfort kąpieli naszej pociechy. Są proste do rozstawienia i utrzymania, po złożeniu zaś zajmują mało miejsca i można je z łatwością przewozić. Oczywistym minusem jest trwałość produktu (może ulec przebiciu). Dostępne są zestawy, które oferują wypełnienie piłeczkami – to świetna alternatywa w dni pochmurne.

2) Baseny rozporowe – to nieco bardziej zaawansowany typ basenu, który wypełniając się wodą zaczyna rozpierać ściany. Jako że mają zwykle większe rozmiary i są głębsze, są raczej przeznaczone dla nieco starszych użytkowników (zwykle powyżej 3 lat). Są o wiele wytrzymalsze, może się w nich kąpać jednocześnie więcej dzieci. Często dołączona jest pompa pozwalająca utrzymać czystość zbiornika.

3) Basen ze stelażem – jest to produkt najtrwalszy, o znacznych rozmiarach. Zajmuje więcej miejsca i dłużej się go rozkłada, gwarantuje jednak zabawę dla wielu osób. Będzie to najlepszy wybór dla starszych dzieci, które uwielbiają pływać, pryskać się czy skakać. Opcjonalnie można dokupić zjeżdżalnię i inne dodatki.

4) Baseny z placem zabaw – to prawdziwa nowość na rynku i ogromna atrakcja dla dzieci. Mogą być wyposażone w schodki, zjeżdżalnie, dmuchane obiekty (domki, zwierzęta itd.) czy spryskiwacze, do których trzeba podłączyć wąż ogrodowy.

Na co zwracać uwagę przy zakupie basenu dla dziecka

Wybór zaczynamy oczywiście od rodzaju basenu, następnie istotne są jego wymiary (czy ma służyć jednemu czy więcej dzieci) i głębokość zależna od wieku dziecka. W wyborze często pomagają sami producenci, umieszczając zalecany przedział wiekowy na opakowaniu. Bardzo ciekawą opcją są baseny rodzinne, w których możemy kąpać się razem z pociechami. Przy zakupie większych basenów obowiązkowo trzeba zaopatrzyć się w pompy (często dołączane do zestawu) oraz odpowiednią chemię basenową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here