Bezpieczna odzież robocza

Praca w ciężkich warunkach wymaga odpowiedniego i bezpiecznego sprzętu oraz odzieży. Aby zapewnić sobie prawidłowy strój do pracy na budowie czy innej pracy terenowej, warto rozeznać się w ofercie sklepów i hurtowni specjalistycznych. Te posiadają różnorodną odzież, która przyda się także na potrzeby prywatne – czynności wykonywane w ogródku lub garażu potrafią przysporzyć wiele zabrudzeń i uszkodzeń mechanicznych zwykłych ubrań. Zwłaszcza zimą, kiedy temperatura nie rozpieszcza, ważny jest wygodny i ciepły strój, np. kurtka zimowa pilotka czy buty.

Spis Treści

Odzież wierzchnia chroniąca przed warunkami atmosferycznymi

Wiatr, deszcz i chłód to nieprzyjemne zjawiska, z którymi można spotkać się podczas pracy terenowej. Ubiór na tzw. cebulkę nie zawsze jest wskazany, ponieważ nierzadko krępuje ruchy i powoduje dyskomfort. W efekcie często i tak nie chroni przed panującymi warunkami. Świetnym zamiennikiem klasycznej polarowej bluzy czy puchowej kurtki może być kurtka zimowa pilotka. Jej specjalna konstrukcja zapewnia wygodę podczas poruszania się. Materiał poliestrowy gwarantuje odporność na wiatr i wilgoć.

Kurtka zimowa pilotka posiada ściągacze, które zapobiegają przedostaniu się chłodu pod kurtkę. Dodatkową ochronę stanowi kaptur lub stójka. Kurtki robocze typu pilotki są ocieplane, ale jednocześnie lekkie. Dzięki temu można wykonywać swoje obowiązki komfortowo i bezpiecznie. Nie posiadają zbędnych elementów, które mogłyby przeszkadzać podczas pracy.

Ciepła bielizna

Zimowe dni na zewnątrz nie należą do najprzyjemniejszych. Długie godziny na mrozie mogą powodować uszczerbek na zdrowiu. Dlatego też warto zabezpieczyć się przed chłodem, zakładając termoaktywną bieliznę, np. kalesony. Noszone pod spodniami roboczymi zapewniają utrzymanie ciepła. Przylegają do ciała, ale nie przeszkadzają podczas aktywności. Podobnie kurtka zimowa pilotka, mimo że chroni przed niskimi temperaturami, może pod sobą mieścić dodatkowo koszulkę termoaktywną. Dzięki niej unika się noszenia swetrów czy bluz ze sztucznych materiałów, które z czasem powodują pocenie się i ochładzanie ciała.

Buty robocze

Buty robocze to obowiązkowy element stroju podczas pracy w trudnych warunkach. Powinny być wykonane z solidnych materiałów. Warto również zwrócić na ich specjalną konstrukcję, np. wzmocnione noski, które chronią przed ewentualnym upadkiem ciężkich przedmiotów na stopy lub uderzeniami. Ich ergonomiczny kształt zapewnia komfort i zapobiega otarciom. Buty robocze i kurtka zimowa pilotka to zestaw, który gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę pracy w ciężkich warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here