telewizor Smart TV

Telewizor Smart TV z wyglądu nie różni się od tradycyjnego telewizora. Jednak w praktyce różnic jest wiele. Ciężko nadążać za wszystkimi nowościami, proponowanymi przez producentów. Jednak Smart TV warto poznać lepiej, ponieważ posiada wiele zalet. A zatem czym jest telewizor Smart TV i czym różni się od zwykłego telewizora?

  1. Jakie zalety posiada telewizor Smart TV?
  2. Jakie są rodzaje systemów operacyjnych ww telewizorach Smart TV?
  3. Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?
  4. Ile kosztują telewizory Smart TV?
  5. Czy warto kupić telewizor Smart TV?

Smart TV: na czym właściwie polega „mądrość” tych telewizorów? Pod nieco enigmatyczną nazwą kryje się po prostu telewizor podpięty do sieci internet i potrafiący korzystać w pełni z jej zasobów. Brzmi intrygująco? Współczesny świat oczekuje nowych rozwiązań. Smart TV wychodzi naprzeciw oczekiwaniom

1. Jakie zalety posiada telewizor Smart TV?

Smart TV oznacza tyle, co „mądry”, sprytny. Smart TV rozwija się w takim tempie, że naprawdę ciężko nadążyć za kolejnymi propozycjami producentów. Jeszcze niedawno telewizory z dostępem do internetu posiadały jedynie wbudowaną przeglądarkę internetową i zaledwie kilka aplikacji. Teraz użytkownicy mogą wybierać w wielu dodatkowych opcjach. Czy warto z nich skorzystać? Oto największe zalety modeli Smart TV.

Możliwość przeglądania internetu, oglądania ulubionych filmów, korzystania z mediów społecznościowych lub przesyłania plików – to dla nich najczęściej decydujemy się na Smart TV, przez co często nie wykorzystujemy do końca ich potencjału. Smart TV jest prawdziwą gratką dla miłośników gier. Dzięki tym nowoczesnym telewizorom możesz grać w gry wideo bez podłączania do nich komputera czy konsoli. Ale to nie wszystko. Smart TV gwarantuje użytkownikom możliwość pobierania gier, również tych rozbudowanych graficznie, bezpośrednio na telewizor.

Warto również wziąć pod uwagę inne zalety, szczególnie takie, o których mogłeś nie wiedzieć, i których nie ma tradycyjny telewizor. A są to:

  • nagrywanie bez dekodera (jeśli marzyłeś kiedyś o przewijaniu reklam, to opcja idealna dla ciebie)
  • obsługa bez pilota i zastąpienie pilota smartfonem
  • wygodne przeglądanie zdjęć oraz komfortowe wideorozmowy z rodziną
  • obsługa telewizora gestami
  • ceny telewizorów Smart nie różnią się tak bardzo od starszych  modeli, o czym możesz się przekonać zaglądając na Neonet

2. Jakie są rodzaje systemów operacyjnych ww telewizorach Smart TV?

Aplikacje dostępne dla użytkowników Smart TV różnią się w zależności od poszczególnych urządzeń i zainstalowanego na nich systemu operacyjnego. Możemy wybierać między Tizen TV, WebOS TV, Android TV i innych. Czym się od siebie różnią?

– Tizen TV: wykorzystywany w telewizorach marki Samsung. Jest podstawą platformy Smart Hub, a ta z kolei stanowi bazę kilkuset aplikacji. Dzięki Tizen TV połączysz się ze smartfonami i tabletami. Co ważne, nie tylko z tymi marki Samsung

– WebOS TV: jest to oprogramowanie dedykowane telewizorom LG. Wyróżnia do szybkość obsługi, a także jej intuicyjność i prostota. Nic dziwnego, że na ten system decyduje się wielu użytkowników. Jednak przegrywa on z Tizen TV pod względem ilości aplikacji w ofercie

– Android TV: wykorzystywany na urządzeniach takich marek jak: Philips, Sony czy Sharp. Użytkownicy mogą korzystać z z najpopularniejszych aplikacji VOD, YouTube oraz bazy gier na telewizor.

3. Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, wachlarz aplikacji może się różnić w zależności od systemu operacyjnego. Jednak jest pewien zestaw najciekawszych i najpopularniejszych aplikacji, dostępnych dla użytkowników Smart TV. Mowa m.in. aplikacjach: YouTube, HBO, Netflix, Facebook, Spotify, Tidal, CDA, Player, Ipla czy TVP VOD.

Korzystając z tych aplikacji, zyskujesz dostęp m.in. do największych zasobów muzycznych, bazy produkcji filmowych i telewizyjnych.

4. Ile kosztują telewizory Smart TV?

Ustaliliśmy już, że telewizor Smart TV daje morze nowych możliwości, a lista jego zalet jest bardzo długa. Ale tu samo nasuwa się pytanie o to, czy taki zakup się opłaca i ile kosztują telewizory Smart TV.

Kiedy Smart TV wchodziło na rynek, ceny urządzeń były bardzo drogie i niewielu mogło sobie na nie pozwolić. Na szczęście to się już zmieniło. Minęło kilka lat, a ceny spadły na tyle, że urządzenie może zaprosić pod swój dach przeciętnie zamożny użytkownik. Oczywiście ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu parametrów, ale każdy może znaleźć opcję odpowiadającą jego zasobom finansowym.

5. Czy warto kupić telewizor Smart TV?

Chwilowa moda czy inwestycja, z której wszyscy domownicy będą zadowoleni? Jeśli zadajesz sobie to pytanie i zastanawiasz się, czemu Smart TV, skoro to, co oferuje, można również znaleźć w innych urządzeniach typu smart, zastanów się, jak chcesz korzystać z telewizora i do czego jest ci on potrzebny.

być może Smart TV będzie zbędnym wydatkiem, ale jeśli masz dość marnowania czasu na oglądanie reklam i tego, co cię nie interesuje, Smart TV z pewnością stworzy ciekawą alternatywę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here