Dieta z dowozem

Dieta z dowozem to stosunkowo nowy sposób żywienia, który staje się coraz bardziej popularny wśród osób pragnących zrzucić wagę i zdrowo się odżywiać, nie poświęcając na to zbyt dużej ilości czasu. Sprawdza się ona wśród ludzi aktywnych, pracujących i mało przebywających w domu.

Dieta z dowozem nazywana jest również pudełkową albo cateringową i polega na dostarczaniu do klienta przygotowanego na cały dzień zestawu posiłków dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb. Zapotrzebowanie kaloryczne określa po konsultacji dietetyk i wraz z preferencjami zamawiającego dobiera on rodzaj najwłaściwszej dla niego diety. Może to być 6-pack, Low IG, Low carb Paleo, Samuraja, Zdrowe odchudzanie, dieta ketogenicznej, oraz jedna z diet wykluczająca laktozę lub gluten, a także dieta wegetariańska, wegańska, czy dopuszczająca ryby.

Dieta z dowozem na ogół składa się z pięciu posiłków dostarczanych bezpośrednio do domu lub miejsca pracy klienta.

Jakie są zalety diety z dowozem?

Przede wszystkim dieta z dowozem pozwala zaoszczędzić czas. Umożliwia ona zjadanie posiłków, jakich z braku czasu a niekiedy i umiejętności, nie bylibyśmy w stanie przygotować sobie sami. Pozwala też na zapewnienie sobie menu przystosowanego do konkretnych indywidualnych potrzeb.

Ponadto dostarczane posiłki są doskonale zbilansowane tak, aby zawierały wszystkie niezbędne organizmowi składniki odżywcze. Tego typu kontrola we własnym zakresie jest praktycznie niemożliwa do przeprowadzenia. Wymaga bowiem znajomości zasad dietetyki i żmudnego i zajmującego dużą ilość czasu przeliczania porcji na podstawie tablic zawartości energetycznej i składnikowej.

Otrzymanie gotowych dań pod same drzwi nie tylko oszczędza czas przeznaczony na  przygotowywanie posiłków, ale również ten poświęcony na zakupy. Otrzymując kompletny zestaw do zjedzenia na każdy dzień, praktycznie nie musisz posiadać żadnych zapasów w lodówce.

Dzięki dowozowi ilości jedzenia idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb nie grozi Ci marnotrawstwo żywności i wyrzucanie przeterminowanych produktów, mające odzwierciedlenie w zawartości Twojego portfela.

Dodatkową wartością jest fakt, iż nie posiadając w lodówce zapasów, nie jesteś narażony na niekontrolowane podjadanie, wpływające na zwiększenie wagi.

Potrawy w wygodnych i trwałych pudełkach dostarcza kurier, po ich zjedzeniu możesz być pewien, że właściwa ilość składników odżywczych została dostarczona do Twojego organizmu i możesz praktycznie przestać myśleć o jedzeniu i skoncentrować się na innych rzeczach.

Kto korzysta z diety z dowozem?

Dieta z dowozem staje się coraz popularniejszym sposobem odżywiania. Korzystają z niej nie tylko osoby pragnące pozbyć się nadwagi, ale także rekonwalescenci, celebryci oraz sportowcy przygotowujący się do zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here