Gdzie można wynająć magazyn w Warszawie?

0
183

Warszawski rynek magazynowy należy do największych w Polsce. Wielu ekspertów rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych dzieli go na dwie kategorie. Pierwsza z nich obejmuje obiekty zlokalizowane w granicach administracyjnych miasta, a druga wszystko to, co w ostatnich kilkunastu latach zostało wybudowane w okolicach miasta. Trzeba przy tym zaznaczyć, że bliskie okolice oznaczają nie tylko bezpośrednie sąsiedztwo, ale i lokalizacje oddalone od centrum stolicy nawet o 50-60 km.

Spis Treści

Magazyny w administracyjnych granicach miasta

W tej kategorii obiektów magazynowych mieszczą się obiekty starsze, słabiej przystosowane do potrzeb współczesnych operatorów logistycznych, ale atrakcyjne dla mniejszych przedsiębiorstw działających na rynku warszawskim, z niego się wywodzące lub zajmujące się jego obsługą oraz obiekty nowe, nowocześnie wyposażone i bardzo funkcjonalne, o konstrukcji modułowej. Takich nowoczesnych magazynów warto szukać przez wyspecjalizowane firmy doradcze od lat działające na lokalnym rynku nieruchomości magazynowych. Na stronie https://warehousemarket.pl/magazyny-warszawa znaleźć można kilkanaście przykładów nowoczesnych magazynów, które są aktualnie dostępne do wynajmu w Warszawie i jej okolicach.

Magazyny warszawskiej strefy 2

Poza granicami Warszawy powstają duże parki magazynowe najczęściej składające się z kilku nowocześnie wyposażonych obiektów, z zapleczem logistycznym, a niekiedy również z dedykowanymi obiektami o funkcji biurowej. Takie magazyny na wynajem powstają w wielu podwarszawskich miejscowościach, głównie na południu i zachodzie. Ich przykładowe lokalizacje to Janki, Pruszków, Błonie, Wólka Kosowska, Piaseczno, Sochaczew oraz Mszczonów. Podmiotami wynajmującymi duże obiekty magazynowe są często międzynarodowi operatorzy logistyczni i firmy handlowe, również te działające w branży e-commerce. Magazyn można wynająć również na wschód od miasta, ale popularność tego typu lokalizacji na razie jest wyraźnie mniejsza. Ten kierunek może być dobrym wyborem dla firm obsługujących Polskę Wschodnią lub zajmujących się małą produkcją.

Rynek warszawskich nieruchomości magazynowych i przemysłowych jest bardzo szeroki i z wynajęciem obiektu przystosowanego do potrzeb zarówno dużej, jak i małej firmy zwykle nie ma żadnych problemów. Mimo wszystko, szukając nowego magazynu pod biznes w Warszawie, warto korzystać z pomocy specjalistów, którzy znają lokalny rynek i wiedzą, które obiekty są aktualnie dostępne lub wkrótce takimi się staną, co jest budowane, a co znajduje się dopiero w fazie planowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here