Global sourcing

Coraz więcej firm rozważa wejście na rynki w innych krajach. Jest to naturalny etap rozwoju większości z nich, dlatego na znaczeniu zyskuje global sourcing. Dzięki niemu szanse na powodzenie przedsiębiorstwa na nowym rynku są o wiele większe. Jeśli interesuje Cię sourcing, dowiedz się o nim więcej.

  1. Global sourcing – definicja
  2. Jakie zalety ma sourcing?

Global sourcing jest jedną ze strategii zarządzania łańcuchem dostaw. Dzięki niej możliwe jest efektywniejsze wykorzystanie różnych zasobów na poszczególnych rynkach oraz zwiększenie szans firmy na zdobycie nowych klientów. Dowiedz się więcej na temat sourcingu.

Global sourcing – definicja

Global sourcing to proces, który polega na globalnym pozyskiwaniu zaopatrzenia. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie długoterminowej relacji z najlepszymi dostawcami w nowym regionie. Strategia sourcingowa przypomina nieco outsourcing, gdyż firma, która z niej korzysta, skupia się na podnoszeniu efektywności poprzez zawężanie swojej działalności do podstawowych obszarów. Pozostałe obszary działalności przedsiębiorstwa są realizowane przez partnerów zewnętrznych.

Partnerzy zajmujący się global sourcingiem poszukują dla swoich klientów usługodawców i dostawców, którzy są w stanie najlepiej i najtaniej wykonać określone zadania lub dostarczyć wskazane towary. Ze względu na to, że sourcing globalny skupia się na miedzynarodowym rynku, partnerzy poszukiwani są na całym świecie.

Jakie zalety ma sourcing?

Sourcing ma coraz większe znaczenie dla miedzynarodowych firm, gdyż w dobie globalizacji procesów zakupowych niezbędne jest analizowanie różnych rynków oraz tworzenie trwałych relacji z lokalnymi dostawcami. Dzięki temu możliwe jest czerpanie licznych korzyści z długoterminowego partnerstwa.

Global sourcing pozwala zmniejszyć koszty nabywania towarów oraz korzystania z różnych usług nawet o 25 procent w zależności od kategorii. Dzięki profesjonalnemu doradztwu wydatki na sourcing zwracają się już po kilku miesiącach. Eksperci przeprowadzają szczegółowy research rynku, dzięki czemu można uniknąć podpisywania niekorzystnych umów biznesowych z nieodpowiednimi partnerami.

Co ważne, z global sourcingu może skorzystać każde przedsiębiorstwo bez względu na to, w jakiej branży działa. Doradztwo zakupowe jest dzięki temu usługą przygotowaną z myślą o indywidualnych potrzebach każdej firmy i realizowaną po szczegółowej analizie oczekiwań klienta. Dzięki temu zyski z sourcingu są zmaksymalizowane i pojawiają się już po krótkim czasie po skorzystaniu z doradztwa zakupowego o charakterze globalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here