moda

Typowe sukienki weselne znów zaczęły wypełniać modne butiki. Nie zawsze te klasyczne kroje i kolory są jednak atrakcyjne. Teraz nawet w stylizacjach weselnych przewijają się takie elementy, które normalnie bywają noszone na co dzień czy zakładane na różnego rodzaju mniej oficjalne imprezy. Pewnych zasad nie należy jednak łamać. Przeglądając różne sukienki na wesele, od razu jesteś w stanie odrzucić przynajmniej połowę z nich. Na uroczystości weselnej po prostu nie wypada pojawić się w pewnych kolorach czy krojach. Nie chcesz przecież popełnić gafy i wystawić się na niemiłe komentarze ciotek czy wujków.

Spis Treści

Podstawowe zasady ubioru weselnego

Przede wszystkim zwróć uwagę na kolor. Na pewno domyślasz się, jakie barwy są zakazane dla gości weselnych, ale mimo wszystko warto powiedzieć o tym raz jeszcze. Założenie białej sukienki zostanie potraktowane jako nietakt. Ten kolor zarezerwowały sobie wyłącznie panny młode i tylko one spośród kobiet powinny w nim wystąpić (wyjątek stanowią tu dzieci, ale im akurat wolno prawie wszystko). Równie niewskazana jest czerń. Co prawda w sklepach pojawia się coraz więcej sukienek weselnych właśnie w tym kolorze i coraz częściej panie rzeczywiście zakładają je na śluby i wesela, jednakże nie zawsze jest to dobrze odbierane, tak więc jeśli chciałabyś pójść w tym kierunku, powinnaś wcześniej porozmawiać na ten temat z panną młodą i zapoznać się z jej zdaniem. Zresztą nie ma sensu w tak radosnym i wyjątkowym dniu przytłaczać się czernią. Nawet jeśli dobrze czujesz się właśnie w ciemnych barwach, spokojnie możesz przecież wybrać takie, które nie będą czysto czarne. Brązy i szarości też są piękne. Świetnie pasują zwłaszcza do większych sylwetek, bo po prostu je wyszczuplają.

Moda i wygoda

Polskie wesela są raczej dość huczne. Rzadko kiedy kończą się przed północą, a przeważnie przeciągają się do samego rana, nieraz trwając nawet dwa pełne dni. To znaczy, że w wybranej sukience będziesz musiała spędzić przynajmniej kilkanaście godzin. A to z kolei oznacza, że jeżeli wybierzesz dla siebie mało wygodny jej model, będziesz musiała cały czas się w nim męczyć, myśląc tylko o zakończeniu uroczystości i marząc o przebraniu się w spodnie czy zwykły dres. Nie ma sensu aż tak bardzo poświęcać się dla rewelacyjnego wyglądu. Nawet najpiękniejszej w świecie sukienki nie powinnaś kupować, jeżeli nie czujesz się w niej dobrze. Poszukaj więc takiej kreacji, która będzie łączyć w sobie modę oraz wygodę. Wybieraj sukienki na wesele, w jakich swobodnie przetańczysz całą noc, niemalże ich na sobie nie czując. Pamiętaj, że ta sama zasada tyczy się butów. W ich przypadku okazuje się nawet ważniejsza, bo nie ma nic gorszego od założenia super wysokich szpilek, w których nie da się nawet normalnie chodzić, a co dopiero tańczyć.

Dbałość o szczegóły

Gdy sukienka zostanie już wybrana, nadejdzie pora na zestawienie jej z odpowiednimi dodatkami. Tutaj akurat możesz nieco bardziej poszaleć, zwłaszcza jeśli zdecydowałaś się na kreację o prostym kroju i stonowanym kolorze. Spróbuj ją nieco urozmaicić! Sięgnij po masywną i wyraźną biżuterię. Jeżeli sukienka jest ciemna, możesz sobie pozwolić na założenie naszyjnika i bransolety w jakimś neonowym, wyróżniającym się kolorze. Nie zapominaj też o tym, by założyć coś na wierzch. Jeżeli prognozowana pogoda ma być dość kapryśna, śmiało sięgnij po eleganckie płaszcze dla kobiet i zarzuć jeden z nich na swoją sukienkę. Bolerka możesz sobie od razu darować. One były modne kilkanaście lat temu i póki co nie pojawiają się w najnowszych trendach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here