Jak udekorować stół w jadalni na każdą okazję

Mimo, że najczęściej jadamy posiłki w kuchni ze względu na pośpiech, a często i wygodę to nie powinniśmy zapominać o stole w jadalni. Wręcz przeciwnie to w tych momentach kiedy z niego nie korzystamy, powinniśmy pomyśleć o jego dekoracji. Stół, na którym się nic nie dzieje sugeruje, że nikt w domu się nim nie interesuje, a tak wcale nie jest, skoro tu jesteś, prawda? Jak więc dobrać dekoracje do domu by Twoja jadalnia zachwycała podczas rodzinnych uroczystości i świąt, a w dni powszednie nie straszył pustką?

Spis Treści

Po pierwsze- spójność

Jadalnia podobnie jak i pozostałe główne pomieszczenia w domu jak kuchnia i salon nie powinny zbytnio od siebie odbiegać stylem. Można oczywiście większy nacisk na ciekawe kontrasty lecz muszą być one bardzo dobrze przemyślane i skomponowane indywidualnie pod to co już w tych pomieszczeniach mamy.

Najważniejsza jest konsekwencja w dekorowaniu wnętrz. Jeżeli przykładowo mamy już urządzaną kuchnię w stylu klasycznym, a salon w klasycznym to wprowadzanie nowoczesnego designu do jadalni w większości przypadków będzie co najmniej kłopotliwe, a najczęściej efekt wprawi domowników o zawrót głowy.

Jak uniknąć chaosu?

Jeżeli już wiemy w jakim stylu chcemy urządzić naszą jadalnię to połowa drogi za nami. Niestety wcale nie łatwiejsza bo łatwo zgubić tutaj ogólną założoną koncepcję. Tutaj także sztywne trzymanie się swoich założeń będzie najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, żeby w naszej jadalni co najmniej 80 procent mebli oraz dekoracji było w tym samym stylu. I może się wydawać na samym początku to dosyć proste, lecz jeżeli lubimy kupować dużo bibelotów do domu to szybko zaczną one znajdować miejsce również na stole w jadalni, która będzie powoli z miesiąca na miesiąc, a czasami z roku na rok traciła spójność, o której mowa była już wcześniej, a sam stół będzie prawdopodobnie coraz rzadziej używany. Co więc począć kiedy lubimy wprowadzać zmiany do naszej jadalni, a mimo to chcemy raz na jakiś czas urozmaicić jego wygląd?

Postawmy na minimalizm

Wystarczy trzymać się zasady ,,jedno wchodzi, drugie wychodzi”. Jeżeli jakaś dekoracją nam się już znudzi to powinna opuścić stół na jakiś czas, a na jej miejsce powinna wejść dekoracja, o podobnym zastosowaniu: funkcjonalnym okazjonalnym (np. świece), funkcjonalnym codziennym (np. taca na owoce) oraz drobne elementy nadające świeżość stołu(np. kwiaty w wazonie). Może się zdarzyć, że znudzą nam się świeczniki, które odpalamy jedynie na uroczyste okazje. Wówczas to powinniśmy schować je wszystkie, lecz ich miejsce powinno zająć coś co zapewni w podobny sposób ciepłą atmosferę czy to podczas romantyczne kolacji czy czy świąt z całą rodziną. Wówczas ciekawą propozycją może się okazać dekoracyjny lampion, których wiele rodzajów znajdziesz w sklepie indelo.pl.

Podobnie sprawa ma się z kiedy chcemy wymienić naszą świeżą ozdobę. Kwiaty nawet jeżeli są one sztuczne warto wymieniać sezonowo. Bez wątpienia tulipany lepiej będą się prezentowały wczesną wiosną niż późnym latem, a aksamitki i chabry z kolei ładniej będą wyglądały skąpane w ciepłym lipcowym słońcu padającym na Twój rodzinny stół.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/e-warsaw.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here