ozdoby na choinkę

Drzewko świąteczne, które stoi w naszych domach podczas świąt, musi być wyjątkowe. Jedni decydują się na prawdziwą choinkę, inni wybierają sztuczną, jednak to dekoracje odgrywają tutaj kluczową rolę. Ozdoby na choinkę to przede wszystkim bombki w różnych kształtach, ale również łańcuchy, lampki i najważniejsza – Gwiazda Betlejemska. Jak udekorować świąteczne drzewko, aby prezentowało się nienagannie?

Spis Treści

Bombki – nie tylko tradycyjne

Podstawowe ozdoby na choinkę to oczywiście bombki. Przyzwyczailiśmy się już do tych okrągłych, w różnych rozmiarach i kolorach. Jedni decydują się na gotowe dekoracje, inni tworzą je we własnym zakresie. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę nie tylko na bombki w klasycznym wydaniu, lecz również na takie, które prezentują związane ze świętami różnego typu elementy. Dobrym przykładem będzie piernikowy ludzik, aniołek czy renifer. Tego typu ozdoby na choinkę spodobają się zwłaszcza małych dzieciom, które uwielbiają radosne bibeloty. Warto postawić na ozdoby choinkowe wykonane z drewna, które są nie tylko efektowne, lecz również ekologiczne, pięknie komponując się z zielonym drzewkiem.

Lampki i łańcuchy – jakie wybrać?

Nieodłącznym elementem ozdabiania choinki są łańcuchy oraz lampki. Można powiedzieć, że to właśnie one dodają drzewku charakteru. W kontekście łańcuchów zwykle nie mamy większego problemu – decydujemy się na kolorowe, wyglądające niczym długie szale dekoracje. Niemniej jednak w przypadku mniejszych choinek dobrze sprawdzają się łańcuchy dekoracyjne w formie girlandy, na przykład z gwiazdek bądź kwiatów Gwiazdy Betlejemskiej. Tymczasem lampki dobieramy w zależności od tego, jaki tak naprawdę efekt chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na wesołej, tętniącej życiem choince, postawmy na kolorowe światełka. Natomiast w przypadku, gdy choinka ma się prezentować elegancko i klasycznie, dobrym wyborem będą jasne ozdoby choinkowe.

Własnej roboty czy ze sklepu?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się powiesić na choince własne ozdoby świąteczne, przygotowane techniką DIY. Można do tego wykorzystać akcesoria do przygotowywania witraży bądź innego typu elementy papiernicze. Niektórzy wieszają na choince pierniki czy drobne cukierki. Tak ozdobione drzewko zwykle zobaczymy w domach, w których mieszkają małe dzieci. Dorośli natomiast stawiają na klasyczne rozwiązania, niemniej jednak obecnie w sklepach dostępne są różnego rodzaju ozdoby na choinkę, wyglądające niczym wykonane we własnym zakresie. Pomogą one wnieść do domu rodzinną, świąteczną atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here