Jak wybrać odpowiednią klinikę stomatologiczną

Dla wielu z nas wizyta w gabinecie stomatologicznym nie należy do zbyt miłych, a ponadto związana jest na ogół z ogromnym stresem. Czasami panika może być tak duża, iż dana osoba będzie odkładała niezbędną wizytę. Może to być fatalne w skutkach, bowiem stan zębów szybko się pogarsza do tego stopnia, iż ewentualne leczenie będzie musiało być rozciągnięte w czasie, a ponadto bolesne i przy tym również drogie. Celem uniknięcia niepotrzebnego stresowania się, warto będzie poświęcić trochę swojego czasu na wybranie odpowiedniego dentysty, jak i właściwej kliniki stomatologicznej. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? O tym poniżej.

Spis Treści

Wybór dentysty nie powinien być pochopny

Czasami wybór lekarza stomatologa jest pochopną decyzją. Kierujemy się zwykle opinią kogoś znajomego albo bliskością danego gabinetu. Jeżeli w pobliżu miejsca zamieszkania znajduje się klinika stomatologiczna, warto będzie poszukać w sieci opinii na jej temat. Na znanych portalach zawierających opinie nierzadko możemy natrafić na profile lekarzy, w tym również dentystów. Warto będzie zapoznać się dokładnie z opiniami i dopiero wówczas dokonać wyboru gabinetu. W wypadku, kiedy naszych wymagań nie spełnia żadna spośród klinik w pobliżu, możemy poszukać jej w innych lokalizacjach.

Pewność siebie, kursy i ciche asystowanie  

Warto będzie zwrócić uwagę na to, jaką stronę internetową posiada dana klinika stomatologii. Poznań jest pełen dobrych gabinetów stomatologicznych, które chwalą się swoimi osiągnięciami, kursami i dyplomami w sieci. Wykwalifikowany dentysta, jak i kadra pomocnicza to podstawa w dobrym gabinecie stomatologicznym. Dentysta powinien pewnie i sprawnie wykonywać własną pracę, tak aby pacjenci ani przez ułamek sekundy nie poczuli się niepewnie.

Czystość w gabinecie

Bardzo ważna będzie sterylność i czystość w klinice stomatologicznej. W chwili wejścia do gabinetu pacjent nie powinien zobaczyć śladów, jakie pozostawiła poprzednia wizyta. Wszystko musi być czyste, spluwaczka wyczyszczona, sprzęt zdezynfekowany, zaś przyrządy odpowiednio poukładane – właśnie tym będzie się odznaczać dobry gabinet stomatologiczny. W każdym mieście z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę stomatologiczną, trzeba tylko dobrze poszukać.

Nowoczesny sprzęt

Zanim wybierze się klinikę stomatologiczną, warto sprawdzić, czy pracujący w niej dentyści dysponują nowoczesnymi technologiami i urządzeniami. Sprzęt powinien być możliwie najnowocześniejszy i umożliwiać np. pokazanie pacjentowi stanu jego jamy ustnej z użyciem wewnątrz ustnej kamery. Standardem są już gabinety stomatologiczne, które dysponują urządzeniami do robienia zdjęć rentgenowskich, co bardzo przyspiesza leczenie. Możemy być pewni, iż spełni nasze wymogi właśnie taka klinika stomatologiczna. Wizyta odbędzie się bezstresowo i bezboleśnie.

Odpowiednia atmosfera

Dentysta powinien wprowadzać właściwą atmosferę, a przy tym zachować oczywiście pełen profesjonalizm. Spięty pacjent jest zestresowanym pacjentem, zaś przyjaźnie nastawiony dentysta może pomóc mu w rozluźnieniu. Już od pierwszej chwili wizyty w gabinecie, lekarz winien mieć stosunek partnerski do pacjenta, co znacząco zmniejszy dystans. Wstępna rozmowa jest niezwykle istotna, gdyż pozwala dentyście na zapoznanie się z dolegliwościami i problemami konkretnego pacjenta. Tak powinien właśnie zachować się dobry stomatolog. Pacjent musi być zawsze obsługiwany według najwyższych standardów.

Prowadzenie dokumentacji

Przez całą wizytę u stomatologa, powinien on na bieżąco dopytywać nas o nasze samopoczucie. Ważne będzie również prowadzenie właściwej dokumentacji. W czasie pierwszej wizyty powinien założyć nam kartę pacjenta. Podczas każdej następnej wizyty winna być ona skrupulatnie uzupełniana. Pacjent powinien mieć niewątpliwie dostęp do własnej dokumentacji – dentysta nie ma prawa wzbraniać się przed jej udostępnianiem do wglądu.

Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie właściwego gabinetu stomatologicznego, dzięki czemu wizyty u dentysty nie będą stresujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here