Jak zaplanować i zorganizować udane oświadczyny

Oświadczyny to jedna z najbardziej emocjonujących chwil, która jest w stanie wzruszyć nawet najmniej wrażliwego mężczyznę. Sam ich wydźwięk sprawia, że chwila ta będzie niezapomniana, bez względu na to, gdzie ani kiedy się odbędzie. Panowie, którzy chcą jednak wywrzeć jak najlepsze wrażenie na swojej wybrance, planują oświadczyny z dużym wyprzedzeniem, często przygotowując dobrze przemyślaną niespodziankę w guście swojej ukochanej. W jaki, oryginalny i przemyślany sposób można się oświadczyć i jak zaplanować ten proces?

Spis Treści

Przygotowania do oświadczyn, czyli wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego

Oświadczyny są niezwykle uroczystym momentem, którego materialnym symbolem jest pierścionek zaręczynowy. Przygotowania do zaręczyn warto więc rozpocząć od wyboru i zakupu tej biżuterii. Wbrew bowiem pozorom, jej wybór nie jest wcale taki łatwy! W sklepach jubilerskich nie brakuje pięknych pierścionków zaręczynowych w różnych cenach. Kluczem do sukcesu jest jednak znalezienie takiego, który przypadnie do gustu naszej wybranki. W końcu to ona będzie z dumą nosiła go przez resztę swojego życia!

Pierścionek zaręczynowy powinien być koniecznie wykonany z trwałego i odpornego na działanie czasu metalu szlachetnego. Najlepiej sprawdza się tu złoto – białe lub żółte, w zależności od upodobań ukochanej, którym warto się bliżej przyjrzeć jeszcze przed zakupem biżuterii. Klasyczne pierścionki zaręczynowe posiadają wprawiony kamień lub kamienie szlachetne – w zależności od naszych preferencji i budżetu, możemy sięgnąć po klasyczne diamenty lub kolorowe rubiny, szafiry, szmaragdy, topazy i inne. Jeśli nie wiemy, jaki rozmiar nosi nasza ukochana, nie ma problemu! W większości przypadków istnieje możliwość zmniejszenia lub powiększenia pierścionka bez dodatkowych opłat w określonym czasie od jego zakupu.

oświadczyny

Jaki moment jest odpowiedni na oświadczyny?

Wielu mężczyzn po wyborze i zakupie pierścionka zwleka z oświadczynami, czekając na najbardziej odpowiedni ku temu moment. Tak naprawdę, każda chwila może być odpowiednia, gdyż największe znaczenie ma sam fakt oświadczyn, a nie oprawa tej chwili. Jeśli jednak mamy możliwości i czas, warto pokusić się o przygotowanie zaręczyn z prawdziwego zdarzenia. Zazwyczaj chwila ta ma być niespodzianką dla przyszłego narzeczonej, warto więc zadbać o dyskrecję swoją oraz osób, które będą pomagały nam w przygotowaniach.

Wiele ciekawych inspiracji w zakresie organizacji zaręczyn oferuje portal Wesele z Klasą. Jedną z nich jest zaproszenie ukochanej na koncert jej ulubionego wykonawcy i w jego trakcie wypowiedzenie treści oświadczyn. Jeśli natomiast kochamy sport i kibicujemy jednej drużynie, oświadczyny można połączyć z udziałem w meczu lub wydarzeniu sportowym. Ciekawą propozycją może być także wspólny wyjazd i obdarowanie ukochanej pierścionkiem w urokliwym miejscu, które od tej pory będzie kojarzyło się właśnie z tym wydarzeniem. Bardzo prostym w organizacji pomysłem jest natomiast przygotowanie kolacji przy świecach i oświadczyny w domowym zaciszu, tylko we dwoje lub zaproszenie przyszłej narzeczonej do jej ulubionej restauracji i zorganizowane hucznych oświadczyn w porozumieniu z obsługą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here