Jakie bongo wybrać na początek?

0
484

Wybór bongo może okazać się nie lada wyzwaniem. Jest to bowiem wariant fajki wodnej, który jednak pozbawiony jest węża. Dym przefiltrowany jest w nim wraz z wodą dzięki czemu można czerpać z pełnego aromatu i delikatności. Niemniej jednak zakup pierwszej, tego typu fajki wodnej nie jest najprostszym zadaniem. Wobec tego na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Spis Treści

Wybranie odpowiedniego modelu bongo

Nie da się ukryć, że bongo jest niezwykle popularnym modelem fajki wodnej, a co za tym idzie na rynku pojawiło się jego wiele wariacji i modeli. Wobec tego przed początkującym palaczem staje ogromny dylemat. Trzeba bowiem zastanowić się, czy lepiej sprawdzi się bongo bambusowe, akrylowe, szklane czy może silikonowe? Otóż dla amatorów zwykle zalecane są modele szklane. Dlaczego? Otóż gwarantują one wysoką jakość powstającego w nich dymu, a co więcej wyróżnia je także dość niska cena. Na początek przygody z bongiem szklane modele więc sprawdzą się idealnie. Co więcej nie można zapominać o tym, że szkło jest trwałym i dość wdzięcznym materiałem. Niemniej jednak jeśli palacz ma sprecyzowane wymagania, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrał całkiem inny materiał, który będzie wpisywał się w jego osobiste potrzeby i preferencje.

Wybór designu bongo

Bonga charakteryzują się określonym designem. Wobec tego nie tylko trzeba zwracać uwagę na ich praktyczność, ale także i na wygląd zewnętrzny. Zwykle bongo staje się prawdziwą ozdobą wnętrza, jeśli tylko zostanie odpowiednio dobrane. Na rynku można znaleźć modele prawdziwie wyjątkowe i takie, które wyróżniają się swoim zaawansowaniem technicznym. Niektóre bonga mogą mieć bowiem dodatkowe systemy filtracji lub być w typie straight-tube, czyli zupełnie proste i niezwykle minimalistyczne. Modele z kulą również zasługują na szczególną uwagę. Bez względu na to, jaki model bongo wybierzemy, pamiętajmy, by spełniał on także nasze potrzeby estetyczne.

Jakiej wielkości bongo wybrać?

Każdy palacz, nawet ten początkujący świetnie zdaje sobie sprawę, że bonga na rynku mają przeróżne rozmiary. Wobec tego wielkość fajki wodnej trzeba dopasować do swoich potrzeb. Jeśli często podróżujemy i chcemy się zrelaksować w pokoju hotelowym w towarzystwie bongo, to z pewnością lepiej sprawdzą się małe i dość kompaktowe modele. Niemniej jednak kiedy spędzamy większość czasu we własnym zaciszu domowym i lubimy delektować się dymem, wówczas modele większe i stabilne sprawdzą się o wiele lepiej. Większe bonga dają również większy komfort palenia i pozwalają dokładnie wyczuć aromat.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/e-warsaw.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here