Kolekcjonerskie ziarna marihuany - bezpieczne przechowywanie i wybór

Każdy kolekcjoner nasion marihuany pragnie zachować je w jak najlepszym stanie przez długi okres. W ten sposób kolekcja będzie rozwijać się wraz z każdym nowo zakupionym ziarenkiem. Najbardziej wprawieni kolekcjonerzy są w stanie utrzymać swoje nasiona w dobrym stanie przez wiele lat – niekiedy nawet 10. Jeśli pragniesz poprawić swoje wyniki kolekcjonerskie, wówczas warto stosować się do kilku najważniejszych wyznaczników. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy jak rozpoznać dobrej jakości ziarno od produktów złych i niewartych wyboru. 

Spis Treści

Nasiona i ich przechowywanie jak stworzyć bezpieczne warunki 

W trakcie przechowywania warto unikać przede wszystkim ekspozycji na szkodliwe warunki. Nasiona marihuany są wrażliwe na wilgoć, która może spowodować ich kiełkowanie i doprowadzić do zepsucia. Należy też unikać wszelkich zanieczyszczeń – pyłków, kurzu, dostępu ze strony owadów i drobnoustrojów. Przed umieszczeniem ziarna w pojemniku warto dokładnie je przetrzeć suchą, chłonną ściereczką oraz szybko zamknąć wieczko. 

Warto też przechowywać poszczególne nasiona osobno, szczególnie jeśli są to różne odmiany. Im mniej będzie nasion w danym pojemniku, tym lepiej dla ich bezpiecznego przechowywania. Jeśli na jednym z nich zaczną się rozwijać procesy gnilne, wówczas pozostałe należy od nich odseparować, umieszczając ich pojemniki w innej półce lub szafce. 

Jak wygląda dobrej jakości ziarno marihuany? 

Ziarno marihuany powinno być twarde i dobrze ukształtowane. Nie powinno mieć miękkich lub niedorozwiniętych części, ani tym bardziej zapadniętej powłoki. Warto też zwrócić uwagę na potencjalne draśnięcia na powierzchni nasiona oraz obecność wszelkich innych skaz, wskazujących na potencjalne ich uszkodzenie. 

Ziarno marihuany powinno mieć jasnobrązową lub ciemnobrązową barwę. Nie powinno być zielone ani białe, co może wskazywać na jego potencjalne zepsucie lub inne problemy z jakością. Ziarno może też mieć charakterystyczny wzór, który przypomina kropki lub paski, a niekiedy także bardziej rozbudowane desenie. Ponadto skorupka ziarna marihuany powinna być twarda i nie powinna łatwo pękać lub rozpadać się w dłoni. 

Ponadto ważne jest, aby kupować nasiona marihuany tylko z zaufanych źródeł, które oferują wysokiej jakości produkty i dają gwarancję co do miejsca ich produkcji. Warto unikać wszelkich szemranych i niebyt sprawdzonych źródeł, a ograniczyć się wyłącznie do zaufanych dostawców, na przykład: https://ganjafarmer.com.pl/.

Temperatura przechowywania ziaren 

Istnieje wiele mitów związanych z przechowywaniem nasion marihuany. Niektórzy twierdzą, że należy umieścić je w lodówce. Inni są skłonni do jeszcze bardziej ekstremalnych decyzji i wkładają ziarna do zamrażalnika. Oba rozwiązania mogą być szkodliwe dla ziarna, dlatego proponujemy, by przechowywać je w temperaturze po prostu pokojowej, która nie będzie ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Ziarno powinno być też umieszczone z dala od źródeł ciepła- kaloryferów i sprzętów AGD, które w trakcie pracy się nagrzewają. 

Ponadto istotny jest sam sposób zamykania pojemnika, w który ziarno włożysz. Najlepiej wybierać pojemniki o zamknięciu hermetycznym, które nie wpuszczają do środka powietrza ani nie wypuszczają go na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here