jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Karmienie niemowlaka, nie zawsze jest prostą czynnością. Niektórzy rodzice nie wyobrażają sobie codzienności bez krzesełka do karmienia, inni natomiast uznają je za zbędny mebel i świetnie radzą sobie bez niego. Jak to jest? Czy warto kupić krzesełko do karmienia dziecka?

Spis Treści

Od kiedy można korzystać z krzesełka do karmienia?

W przypadku niemowlaka, rozszerzanie jego diety powinno się odbywać od 6 miesiąca życia. Oczywiście, jeżeli dziecko samodzielnie potrafi siedzieć. W tym wieku układ pokarmowy dziecka jest już całkowicie dojrzały – gotowy na przyjmowanie nowych produktów. Zaleca się, żeby mleko jednak nadal dominowało w diecie malucha.

Powyżej 6 miesiąca życia rodzice mogą rozważyć zakup krzesełka do karmienia. Wtedy karmienie niemowlaka, zawsze powinno się odbywać ‚na siedząco’. W takiej pozycji nie ma ryzyka, że dojdzie do zakrztuszenia przez dziecko. Ważne jest, żeby nie wymuszać takiej pozycji u dziecka, ma być ona naturalna. Dlatego jeżeli dziecko skończyło już 6 miesięcy, a nadal ma problem z siadaniem, poczekajmy. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie.

Krzesełka do karmienia niemowlaka

Rodzaje krzesełek do karmienia

Klasyczne krzesełko do karmienia, jest meblem wolnostojącym. Jest dość stabilne, ale zajmuje znaczną część pomieszczenia. Na rynku dostępne są modele z regulowanym siedziskiem oraz wymienną tacką. Taki model sprawdza się najlepiej i dzięki możliwości regulacji posłuży dziecku przez lata. Dodatkowo dzięki wymianie tacki na stolik, dziecko ma możliwość rysowania i bawienia się.

Krzesełko do karmienia składane, różni się tym, że jak sama nazwa wskazuje można je złożyć. Dzięki tej opcji krzesełko do karmienia nie jest stałym elementem wyposażenia mieszkania i nie zajmuje niepotrzebnie miejsca.

Krzesełko-nadstawka jest nowością na rynku. Takie siedzisko możemy zamontować do klasycznego krzesła. Siedząc na takim krzesełku, dziecko czuje się na równi, z pozostałymi członkami rodziny. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że zajmuje mało miejsca, bez problemu może być przechowywane w szafie.

Przeczytaj też: https://www.dolcevitamagazyn.pl/gryzaki-do-podawania-pokarmu-czy-warto-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here