Kto był 1 Polakiem w NBA?
Kto był 1 Polakiem w NBA?

W NBA grało wielu polskich koszykarzy, ale pierwszym Polakiem, który zagrał w tej lidze był Cezary Trybański.

Spis Treści

10 Polaków, którzy osiągnęli sukces w NBA

Kto był 1 Polakiem w NBA?

W NBA grało wielu Polaków, ale kto był pierwszym? Oto lista 10 Polaków, którzy osiągnęli sukces w NBA.

1. Cezary Trybański

Cezary Trybański był pierwszym Polakiem, który zagrał w NBA. W 1993 roku podpisał kontrakt z Los Angeles Clippers, ale nie zagrał w żadnym meczu.

2. Gheorghe Muresan

Gheorghe Muresan urodził się w Rumunii, ale jego matka była Polką. W 1993 roku podpisał kontrakt z Washington Bullets i został pierwszym Polakiem, który zagrał w NBA.

3. Maciej Lampe

Maciej Lampe został wybrany z 30. numerem w drafcie w 2003 roku przez New York Knicks. Zagrał w NBA przez 4 lata, grając dla Knicks, Phoenix Suns, New Orleans Hornets i Houston Rockets.

4. Marcin Gortat

Marcin Gortat został wybrany z 57. numerem w drafcie w 2005 roku przez Phoenix Suns. Grał w NBA przez 12 lat, grając dla Suns, Orlando Magic, Washington Wizards, Los Angeles Clippers i Dallas Mavericks.

5. Łukasz Obrzut

Łukasz Obrzut został wybrany z 57. numerem w drafcie w 2006 roku przez Orlando Magic. Nie zagrał w żadnym meczu NBA, ale grał w lidze rozwojowej.

6. Adam Wójcik

Adam Wójcik został wybrany z 68. numerem w drafcie w 2006 roku przez Memphis Grizzlies. Nie zagrał w żadnym meczu NBA, ale grał w lidze rozwojowej.

7. Przemysław Karnowski

Przemysław Karnowski nie został wybrany w drafcie, ale podpisał kontrakt z Charlotte Hornets w 2017 roku. Nie zagrał w żadnym meczu NBA, ale grał w lidze rozwojowej.

8. Mateusz Ponitka

Mateusz Ponitka nie został wybrany w drafcie, ale podpisał kontrakt z Miami Heat w 2018 roku. Nie zagrał w żadnym meczu NBA, ale grał w lidze rozwojowej.

9. Ignas Brazdeikis

Ignas Brazdeikis urodził się w Kanadzie, ale jego matka jest Polką. Został wybrany z 47. numerem w drafcie w 2019 roku przez New York Knicks. Grał w NBA przez 2 lata, grając dla Knicks i Philadelphia 76ers.

10. Jakub Garbacz

Jakub Garbacz nie został wybrany w drafcie, ale podpisał kontrakt z New York Knicks w 2021 roku. Nie zagrał w żadnym meczu NBA, ale grał w lidze rozwojowej.

Podsumowanie

Cezary Trybański był pierwszym Polakiem, który podpisał kontrakt z NBA, ale to Gheorghe Muresan był pierwszym Polakiem, który zagrał w NBA. Marcin Gortat jest najbardziej znanym Polakiem w NBA, grając przez 12 lat w lidze. Mamy nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej Polaków w NBA.

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Kto był pierwszym Polakiem w NBA?
Odpowiedź: Cezary Trybański.

Konkluzja

Konkluzją jest, że Marcin Gortat był pierwszym Polakiem w NBA.

Zapraszam do odwiedzenia strony https://sport-guru.pl/ w celu poznania odpowiedzi na pytanie: Kto był 1 Polakiem w NBA?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here