Moskitiery

Wiele osób zauważa, że owady coraz częściej wchodzą do naszych mieszkań i domów. Czy jest tak rzeczywiście? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Jednak z pewnością niektóre zachowania cywilizacyjne człowieka sprawiają, że owady coraz częściej lądują na kwiatkach na naszym parapecie niż w ogrodzie. Koszenie traw, mała ilość terenów zielonych w miastach, wycinanie drzew – to wszystko sprawia, że poszukujące zielenie owady zaglądają do naszych mieszkań. By uchronić się przed ich wizytą, warto stosować specjalne zabezpieczenia – czyli moskitiery. Poniżej podpowiadamy jak wybrać moskitierę dopasowaną do twojego okna.

Moskitiera – dla bezpieczeństwa i komfortu mieszkania

Moskitiery to siatki montowane w oknach, które mają za zadanie przeciwdziałać dostawaniu się owadów do wnętrza. Moskitiery występują w rozmaitych wersjach, różniących się rozmiarem, sposobem wykonania, gęstością siatki oraz materiałem użytym w produkcji. Przed zakupem moskitiery powinniśmy dokładnie określić – które z naszych okien pragniemy osłonić oraz jaki jest ich rozmiar.

Zalety wynikające z zastosowania moskitiery są rozbudowane. Przede wszystkim – całkowicie powstrzymują owady przed wlatywaniem do środka. Pozwala to nam przesiadywać przy otwartym na oścież oknie, bez obaw o odwiedziny nieproszonych „latających gości”. Moskitiery są też bardziej ekologiczne niż na przykład łapki na muchy czy inne rozwiązania – nie zabijają owadów, a jedynie uniemożliwiają im wejście. Tym samym, stosowanie moskitiery pozwala nam zrezygnować z używania środków chemicznych zabezpieczających przed owadami.

Oprócz moskitier dedykowanych do okna znajdziemy również moskitiery turystyczne (do osłaniania namiotów), moskitiery dedykowane do łóżek (zwłaszcza łóżeczek dziecięcych) oraz inne.

Dostępne rodzaje moskitier – którą warto wybrać?

Moskitiery można podzielić na kilka kategorii, w zależności od rodzaju okien, na których będą zamontowane. Wyróżniamy wobec tego moskitiery okienne, na okna dachowe oraz na drzwi balkonowe. Każdy z tych otworów wymaga zastosowania moskitiery o innym kształcie, proporcjach oraz rozmiarach. Ponadto, moskitiery dedykowane do różnego typu okien mogą różnić się sposobem ich rozwijania/otwierania/zakładania.

Kolejną cechą różnicującą dostępne modele moskitier jest sposób ich montowania. Najpopularniejszy to moskitiery montowane na zaczepy. Moskitiery takie są stosunkowo tanie oraz łatwe w montowaniu – z pewnością poradzimy sobie z tym samodzielnie. Są mocowane na specjalnych zaczepach, które gwarantują ich przyleganie do powierzchni okna.

Moskitiery ramkowe to urządzenia przeznaczone do montowania na specjalnym typie ramek. Moskitiery takie są uniwersalne, można je zdejmować i ponownie zakładać, w zależności od pory roku lub naszych preferencji.

Moskitiery rozwijane mają formę podobną do rolet materiałowych. Montowane są od wewnętrznej strony okien. Często, wyposażone są w specjalne prowadnice, zaczepy oraz kasety ochronne. Moskitiery takie są przyjemne i łatwe w użytkowaniu.

Osobom poszukującym zaufanych i sprawdzonych dostawców rozwiązań osłonowych na okna polecamy zapoznać się z ofertą: https://rolety24.net/. Znajdziemy w niej moskitiery różnych typów, dedykowane do okien o standardowych i rzadziej spotykanych kształtach i rozmiarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here