Praca recepcja Warszawa

Recepcjonistka to w głównej mierze twarz firmy. Ma bezpośredni kontakt z klientem. Praca wymaga ciągłego kontaktu z ludźmi. Jeżeli należysz do osób, które nie boją się interakcji z ludźmi, jest to właśnie praca dla ciebie. Jeżeli nie wiesz, na czym polega praca jako recepcjonistka już spieszę z wyjaśnieniem. Do zadań należy odpowiednie powitanie oraz przyjęcie gości. Zadania recepcjonistki uzależnione są od charakteru miejsca pracy.

Jeżeli dana osoba zatrudniona jest w hotelu, do głównych obowiązków należy witanie gości hotelowych, rezerwacja noclegu, meldowanie, jak i wymeldowanie gości hotelowych. Do zadań takiej osoby należy także odbieranie telefonów od potencjalnych klientów. Dbanie o prawidłowy obieg dokumentów hotelowych. Osoba na stanowisku recepcjonistki odpowiedzialna jest za naliczanie i pobieranie opłat.

Zawód recepcjonistki wykonywany jest w przeróżnych branżach. Może to być recepcjonistka w salonie fryzjerskim, na siłowni, w przychodni medycznej, czy też w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych.

Praca na recepcji w Warszawie

Na największe zarobki na stanowisku recepcjonistki możemy liczyć, pracując na recepcji w Warszawie. Praca recepcja Warszawa te trzy słowa to gwarant najwyższych zarobków w tej branży. Jeżeli dodatkowo płynnie posługujesz się językiem angielskim, nic nie stoi na przeszkodzie, by realnie myśleć o awansie w danym przedsiębiorstwie.

Praca w recepcji wymaga dyskrecji, ponieważ osoba na tym stanowisku ma styczność z danymi osobowymi klientów.

Sprawnie poszukiwanie informacji na stanowisku recepcjonistki jest niezbędne, ponieważ klienci w każdym momencie mogą poprosić o wyszukanie niezbędnych dla nich informacji. Komunikatywność i bycie otwartym na drugiego człowieka jest pożądana w zawodzie recepcjonistki. Jasność oraz klarowność wypowiedzi jest niezbędna na stanowisku recepcjonistki. Bezpośredni kontakt z klientem, a także rozmowa z nim przez telefon wymaga od tego zawodu płynnej, zrozumiałej dla odbiorcy wypowiedzi.

Praca recepcjonistki hotelowej

Pracując w hotelu jako recepcjonistka, natrafiamy na system dwuzmianowy. Dlatego też niezbędnym wymogiem dla recepcjonistki w tym systemie jest wytrzymałość fizyczna oraz odpowiednie przygotowanie do pracy w nocy. Jako że recepcjonistka pełni poniekąd w firmie funkcję reprezentatywną, wymagany jest od niej odpowiedni ubiór. Taka osoba musi odznaczać się wysoką kulturą osobistą oraz nienagannym dress code obowiązującym w danej firmie. Umiejętność pracy pod presją czasu, a także podzielność uwagi jest niezbędna w tym zawodzie. Doświadczenie na stanowisku recepcjonistki jest mile widziane. Osoba pracująca na recepcji nie tylko musi płynnie posługiwać się pakietem Office, ale również obsługą sprzętu biurowego usprawniającego pracę. Możliwość zatrudnienia jest bardzo szeroka w zawodzie recepcjonistki. Ze względu na charakter firmy, wielkość lub sposób, w jaki ona funkcjonuje niezbędne jest posiadanie recepcjonistki. Zadania wykonywane na recepcji wymagają ścisłej współpracy z zespołem. Dlatego warto zatrudnić osoby, które mają wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne.

Wymagania na stanowisku recepcjonisty

W zawodzie recepcjonistki nie jest wymagana kreatywność, lecz skrupulatność i dokładność w wykonywanych obowiązkach. Doświadczenie zdobyte na stanowisku recepcjonistki stanowi doskonałą podstawę do rozwoju kariery w takich branżach jak choćby marketing czy bezpośrednia obsługa klienta. Od osób kandydujących na stanowisko recepcjonistki wymagane jest wykształcenia kierunkowego. Atutem jest jeżeli kandydat posiada dyplom technikum hotelarskiego czy wyższej uczelni na kierunku hotelarstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here