Nadanie paczki z InPost

W InPost dostępne są różne formy nadawania przesyłek, dzięki czemu każdy klient może znaleźć dogodną dla siebie. Osobom, którym zależy na szybkiej wysyłce, poleca się korzystanie z InPost Mobile lub usługi Szybkie Nadania. Sprawdź, jak korzystać z tych opcji, a także, jak zapakować paczkę i przygotować ją do nadania.

Spis Treści

Jak szybko i sprawnie nadać paczkę z InPost?

Dzięki usługom InPost można szybko i wygodnie wysłać produkty z każdego miejsca w kraju. W ofercie dostępne są trzy sposoby na nadanie paczki: Manager Paczek, InPost Mobile i Szybkie Nadania. Wysyłając z InPost, przesyłka może zostać doręczona nawet w następnym dniu roboczym.

Wystarczy jedynie wybrać konkretną metodę, uzupełnić dane osobowe odbiorcy i nadawcy, określić gabaryt paczki i opłacić wysyłkę. Po tej czynności zostanie wygenerowana specjalna etykieta (w przypadku Managera Paczek oraz Szybkich Nadań), którą należy nakleić w widocznym i płaskim miejscu na paczce. Na sam koniec trzeba jedynie umieścić ją w skrytce automatu Paczkomat® lub zanieść do jednego z PaczkoPunktów.

Jeśli nie chcesz generować etykiety (ponieważ np. nie masz dostępu do drukarki), to skorzystaj z InPost Mobile. Jest to aplikacja mobilna, w której proces nadawania przebiega podobnie, jak na stronie internetowej. Jednak zamiast etykiety generowany jest 9-cyfrowy kod, a skrytkę można otworzyć zdalnie, za pomocą przycisku na smartfonie.

Szybkie Nadania – możliwości wysyłki

W opcji Szybkie Nadania możliwe są dwie metody wysyłki. Można nadać paczkę z automatu Paczkomat/PaczkoPunktu do innego automatu Paczkomat/PaczkoPunktu lub bezpośrednio do domu. Pierwsza opcja będzie nieco tańsza, ponieważ ceny zaczynają się od 16,99 zł brutto. Z kolei w przypadku drugiej – od 19,99 zł brutto.

Jak przygotować paczkę do wysyłki?

Przed wysłaniem paczki, a także przed jej opłaceniem, konieczne jest określenie gabarytu. W Szybkich Nadaniach dostępne są trzy opcje:

  • gabaryt A – maksymalne wymiary wynoszą 8 cm x 38 cm x 64 cm,
  • gabaryt B – w tym przypadku maksymalny rozmiar to 19 cm x 38 cm x 64 cm,
  • gabaryt C – tu z kolei maksymalne wymiary to 41 cm x 38 cm x 64 cm.

Jak można zauważyć, różnice występują jedynie w wysokości paczki. Warto więc przed spakowaniem zmierzyć karton i sprawdzić, czy zmieści się w konkretnym przedziale. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu wysyłanych przedmiotów, by nie uległy zniszczeniu w trakcie transportu.

Szybkie Nadania umożliwiają sprawne wysłanie przesyłki do dowolnego miasta w Polsce. Warto przed spakowaniem sprawdzić wymiary, aby mieć pewność, że paczka zmieści się do skrytki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here