praca

Sytuacja materialna w Polsce nie należy do najlepszych, a lepiej raczej nie będzie. Coraz wyższa inflacja i pogarszające jeszcze całą sytuację działania nieudolnego rządu. Dochodzi do tego ciągle trwająca pandemia korona-wirusa i widmo wojny u Rosji z Ukrainą, a w konsekwencji nawet z naszym krajem. Chciałoby się zadać pytanie, cytując popularnego w swoim czasie rolnika,uprawiającego paprykę pod folią – Jak żyć? W swoim pytaniu zwracał się on wtedy do premiera polskiego rządu Donalda Tuska. Polityk ten nie wzbudzał wielkiej sympatii, ale porównując go z obecnie urzędującym – Mateuszem Morawieckim, należy przyznać, że Tusk to polityk przez duże P. Zadawanie jakichkolwiek pytań Morawieckiemu mija się z celem, spowoduje tylko zdenerwowanie i poczucie niemocy wobec poczynań rządzących.

Płaca minimalna – ciągle wypłacana w gotówce, a nie w miskach ryżu, jak to być może wkrótce nastąpi jest systematycznie podnoszona. W swoim czasie wicepremier ds. bezpieczeństwa – Jarosław Kaczyński zapowiadał podniesienie płacy minimalnej do 4000 zł. Wspaniały pomysł.

Chcąc zarobić więcej, niż najniższa krajowa, warto rozejrzeć się za pracą w dużych miastach – tam wynagrodzenie nawet za proste prace fizyczne, czy stanie na ladzie w sklepie jest lepiej wynagradzane. Wyższe koszty życia możemy rekompensować sobie, poprzez przywożenie z domu rodzinnego różnorakich przetworów i dań w słoikach. Słoik taki, jeśli poddany pasteryzacji może oczekiwać na konsumpcję miesiącami – otworzymy go akurat wtedy, gdy będziemy potrzebować.

Przeczytaj też: https://zyciesokolowa.pl/pl/636_materialy-partnera/8621_rynek-pracy-w-warszawie—rosnie-zapotrzebowanie-na-specjalistow.html

Najlepsza do takich przedsięwzięć będzie Warszawa – nasz stolica, licząca już ponad milion mieszkańców. Szukanie pracy w Warszawie nie powinno nastręczyć wielu problemów – rynek pracy jest tam bardzo chłonny. Jedni rozpoczynają pracę, a inni – już dorobieni wracają na wieś wydać zarobione pieniądze. Gdzie szukać ofert pracy w Warszawie? Tak, jak w każdym innym mieście oraz wsi, najlepiej przeglądać portale, na których zamieszczane są oferty pracy i wysyłać tyle CV, ile tylko zdołamy.

Ile można zarobić w Warszawie?

To zależy oczywiście od wykonywanego zawodu. Programiści oraz inni pracownicy mogą liczyć na nieosiągalne w innych częściach kraju kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli jednak na niczym się specjalnie nie znasz i planujesz pracę w sklepie spożywczym lub jako portier, to wynagrodzenie będzie mniejsze. Nie będzie to tyle co na ogórkach, czy szparagach w Niemczech, a tylko kilkanaście do kilkudziesięciu procent więcej. Jeśli więc chcesz sobie ułożyć życie poprzez prace w stolicy, to będzie to musiało potrwać więcej czasu niż na saksach. Zaletą będzie oczywiście praca wśród swoich rodaków. Polacy to bardzo uczynny i pomocny naród, który cechuje się wysoką etyką pracy. Obecna w niektórych krajach niezdrowa rywalizacja o pozycję i wynagrodzenie oraz donoszenie na kolegów z pracy, w Polsce prawie nigdy nie występuje,a już szczególnie w dużych korporacjach w naszej stolicy. Atmosfera zawsze jest dobra, a młody dynamiczny zespół pomaga nam, gdy tylko tego potrzebujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here