Remont mieszkania

Remont mieszkania jest nie lada wyzwaniem, zarówno logistycznym, jak i finansowym, a także planistycznym. Należy bowiem pamiętać o bardzo wielu rzeczach, by wnętrze było w pełni funkcjonalne i świetnie się prezentowało. Co wziąć pod uwagę podczas remontu?

Spis Treści

Pamiętaj o kontaktach

I nie mamy tu na myśli znajomych i przyjaciół. Chodzi o to, by – jeśli jest taka potrzeba – na etapie remontu mieszkania wezwać fachowca od wykończenia wnętrz https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/ lub elektryka, który przesunie dla nas gniazdka. Dzięki temu nie będziemy kuć ścian i pylić w już wyremontowanym mieszkaniu: to sprawia, że jest czyściej i dużo wygodniej, a my sami unikamy irytacji wynikającej z rujnowania efektów pracy.

Aby ściany były równe

Choć obecnie w wielu lokalach kładzie się tynki maszynowo, nadal jednym z istotniejszych elementów wykończenia wnętrz jest wyrównanie ścian. Jeśli są one w bardzo dobrym ścianie – wystarczy zagipsować ewentualne nierówności i małe dziurki. Natomiast gdy cała ściana jest nieestetycznie chropowata – dużo lepszym rozwiązaniem jest położenie gładzi przed malowaniem.

Odpowiedni rodzaj farby

Bardzo istotna kwestia jest również dopasowanie farby do pomieszczenia, w którym planujemy ją położyć. Przykładowo – obecnie coraz większą popularnością cieszy się wykańczanie łazienek częściowo płytkami i w dużo większym stopniu farbą. To rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne, a przy tym estetyczne. Jednak aby było również bezpieczne – należy wybrać farbę, która będzie odporna na wilgoć, dzięki czemu nie powstanie na niej pleśń ani grzyby.

Jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub czworonogi, warto również postawić na farby zmywalne. Maluchy uwielbiają pisać po ścianach, a pupilom zdarza się przypadkowo ochlapać otoczenie błotem po powrocie ze spaceru w szczególnie mokre dni. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się farby, które można dowolnie zmywać: ich kolor nie blaknie pod wpływem szorowania oraz wilgotnej ściereczki, a jednocześnie – świetnie się prezentują ze względu na szeroką gamę kolorystyczną. Jeżeli natomiast oczekujemy nietypowego efektu – warto postawić na różnego rodzaju farby strukturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here