Rodzaje kominków elektrycznych

Kominek elektryczny ma wiele zalet, co wpływa na coraz większą popularność na rynku. Podczas doboru kominka zastanówmy się, jaki model sprawdzi się w danym miejscu i jaki da nam wygodę na co dzień. Biokominki są energooszczędne i niezwykle łatwe w obsłudze, co pozwala zastosować je w wielu miejscach. Gdzie szukać ciekawej oferty? Jakie zalety ma biokominek? Dlaczego warto na niego postawić? O czym pamiętać? Na jaki rodzaj postawić?

Spis Treści

Kominek elektryczny

Kominek tego typu zakupimy na stronie https://www.komineo.pl/. Najprościej rzecz ujmując, jest to urządzenie podobne do zwykłego kominka. Nie ma tutaj drewna, ognia i popiołu, co pozwala  zyskać wygodę. Kominek jest zasilany prądem, dlatego raz na zawsze zapomnimy o dodatkowej wentylacji. Z tego względu biokominek znajdzie swoje miejsce w apartamentach i mieszkaniach, jak również w domach, jakie nie są przystosowane do tradycyjnego kominka. W tym wypadku mamy do czynienia z iluzją ognia, co bardzo realistycznie wygląda. We wnętrzu wyświetla się obraz płonącego drewna. Na uwagę zasługują też efekty dźwiękowe, które imitują odgłosy spalania się drewna.

Biokominek – popularne rodzaje

Podczas doboru kominka trzeba pamiętać o wielkości pomieszczenia i sposobie montażu produktu. Do dyspozycji mamy kilka opcji, jakimi są:

  • kominek narożny – jest montowany w ścianie, zazwyczaj poniżej połowy jej wysokości,
  • kominek ścienny – przypomina telewizor mocowany do uchwytów ściennych,
  • kominek stojący – posiada obudowę, dlatego nie wymaga zaawansowanego montażu,
  • kominek wmontowany w meble – na rynku znajdziemy szafki ze wbudowanymi kominkami elektrycznymi,
  • wkłady kominkowe – również cieszą się uznaniem i pozwalają samodzielnie zaprojektować obudowę kominka.

Proces doboru nie jest łatwy, zwłaszcza że producent oferuje sporo ciekawych opcji. W sklepie Komineo znajdziemy to, czego szukamy, jak też skorzystamy z pomocy fachowców. Dzięki temu zamówienie przebiegnie sprawnie, a my zyskamy komfort i przytulne wnętrze we własnym domu. Kominki elektryczne są wygodne i energooszczędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here