PIT online

Deklarację podatkową PIT-37 można wypełnić dzisiaj przez internet. Wystarczy tylko parę minut, aby przygotować ją i przekazać do fiskusa. Jak wykonać rozliczenie roczne PIT za 2019 rok online?

Spis Treści

PIT-37 – podstawowe informacje

PIT-37 to najpopularniejsza deklaracja podatkowa, na podstawie której Polacy rozliczają swoje podatki. Jest ona stosowana między innymi przy rozliczeniach dochodów uzyskiwanych z tytułu umów o pracę, emerytury czy renty.

Za pomocą PIT-37 można rozliczyć się:

  • samodzielnie
  • z małżonkiem
  • z małżonkiem, który nie żyje
  • jako osoba wychowująca dziecko samotnie

Rozliczenie PIT nie jest skomplikowaną procedurą. Można przeprowadzić ją we własnym zakresie, bez potrzeby udawania się do biura rachunkowego lub korzystania z pomocy innych osób.

Teraz PIT-37 można rozliczyć również przez internet – bez potrzeby udawania się do urzędu!

1. Wybierz program do rozliczenia PIT-37

Aby wykonać rozliczenie roczne PIT 2019 przez internet, należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni program, na podstawie którego wykonamy tę procedurę.

Można skorzystać z udostępnionego przez rząd serwisu Twój e-PIT lub też można wybrać inne programy, które również pozwalają na prowadzenie rozliczeń podatków i przesłanie PIT przez internet.

2. Wypełnij swoją deklarację PIT

Po wybraniu odpowiedniego programu przystępujemy do przygotowania swojego rozliczenia podatkowego.

PIT-37

W przypadku skorzystania z serwisu Twój e-PIT po zalogowaniu się do niego będzie tam czekać na nas wypełniona deklaracja. Możemy także ją zmodyfikować, na przykład przez dodanie ulg. Potem deklarację zatwierdzamy. Gdy jej nie zatwierdzimy, będzie ona przesłana do fiskusa automatycznie.

Gdy korzystamy z innych programów do rozliczania PIT-37, wówczas musimy wypełnić deklarację, wpisując do jej pól odpowiednie informacje z deklaracji otrzymanej od pracodawcy czy z ZUS.

Programy do rozliczania PIT online automatycznie podliczają wszystkie sumy, dlatego też nie trzeba już obliczać ich ręcznie. To zmniejsza także ryzyko popełnienia błędu.

3. Sprawdź PIT i wyślij go online

Przed przesłaniem deklaracji podatkowej powinniśmy ją dokładnie sprawdzić. Pamiętajmy o wprowadzeniu do niej wszystkich źródeł dochodów, a także uwzględnieniu ulg, które nam przysługują.

Gdy dokument jest prawidłowy, możemy wysłać go za pośrednictwem internetu. PIT możemy też zapisać na komputerze i wydrukować.

Pamiętajmy o terminie złożenia dokumentu – należy zrobić to do końca kwietnia 2019 roku!

Uwaga! Ze względu na epidemię koronawirusa czas składania deklaracji został wydłużony do 31 maja 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here