Siłownia czy trening EMS

Wśród miłośników zdrowego stylu życia nie brakuje osób, które regularnie uczęszczają na siłownię. W naszym kraju coraz większą popularnością cieszy się jednak trening EMS. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ta metoda i czy warto stosować ją zamiast siłowni? Poznaj praktyczne porady i ciesz się efektywnym treningiem.

Czym jest trening EMS?

Trening EMS związany jest elektrostymulacją. Podczas ćwiczeń impulsy o określonej częstotliwości wpływają na pracę mięśni. Uczestnicy zakładają specjalne kombinezony i spotykają się w profesjonalnych studiach. Przed rozpoczęciem treningu doświadczony instruktor prowadzi 10-minutową rozgrzewkę. 

Mamy do czynienia z bezpieczną i komfortową metodą treningu, dzięki czemu EMS przeznaczony jest dla osób w każdym wieku oraz na każdym stopniu zaawansowania. Oczywiście warto skorzystać z propozycji profesjonalnej firmy, która gwarantuje wsparcie doświadczonych trenerów. Doskonałym rozwiązaniem będzie odwiedzenie studia MEON EMS. Zdecydowało się na to wielu entuzjastów sportu. Dołącz do nich i sprawdź, jak wiele możesz zyskać.

Trening EMS a siłownia

Dobrze wyposażona siłownia pozwoli Ci zbudować masę mięśniową, a także zrzucić zbędne kilogramy. Aby jednak uzyskać oczekiwane efekty, najlepiej korzystać z różnych sprzętów i urozmaicać ćwiczenia. Wadą takiego rozwiązania jest relatywnie wysokie ryzyko kontuzji, która na dłuższy czas może wyeliminować Cię z uczestnictwa w treningach.

W przypadku treningu EMS również możesz liczyć na utratę wagi czy wzmocnienie mięśni. Jednak elektrostymulacja niesie za sobą znacznie mniejsze ryzyko występowania urazów. Ponadto ćwiczenia przebiegają w bardzo komfortowych warunkach i pod okiem trenera. To sprawia, że zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy decydują się na takie rozwiązanie.

Warto zaznaczyć, że efekty elektrostymulacji będą podobne do rezultatów, jakie można uzyskać na siłowni. Dodatkowo EMS pozwala na pozbycie się cellulitu oraz poprawę wyglądu skóry. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób regularnie uczęszcza na ćwiczenia.

Trening EMS – rewolucja?

Za wyborem treningu EMS przemawia wiele atutów. Przede wszystkim to nowoczesna, a wręcz rewolucyjna metoda, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. To jedna z niewielu bezpiecznych aktywności fizycznych, które przeznaczone jest zarówno dla młodszych, jak i starszych osób. Ponadto łącząc regularne treningi z odpowiednią dietą, efekty można osiągnąć bardzo szybko.

Na słowa uznania zasługuje również wsparcie profesjonalnego instruktora. W dodatku firma MEON EMS oferuje możliwość treningu personalnego. To doskonała propozycja dla osób, którym w sposób szczególny zależy na jak najlepszych efektach. Skorzystaj z nowoczesnego rozwiązania i ciesz się z udanych treningów na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here