Co warto zabrać ze sobą na jacht

Wynajem jachtu i wyruszenie w nieznane to jedna z najlepszych przygód, jakie mogą na nas czekać. Jeśli zdecydujemy się już na taki rejs, warto mieć przy sobie odpowiednie akcesoria, które sprawią, że podróż będzie komfortowa i bezpieczna, a także pozwolą skupić się na podziwianiu pięknych widoków, a nie wymyślaniu skomplikowanych alternatywnych rozwiązań. Co zatem warto zabrać ze sobą na jacht? Najważniejsze rzeczy prezentujemy poniżej.

Spis Treści

Odpowiednie ubrania

Chcąc wybrać się jachtem w rejs, przede wszystkim powinniśmy zabrać ze sobą odpowiednie ubrania. Powinny być to wygodne ciuchy, w których będziemy czuli się komfortowo i które nie będą krępowały naszych ruchów. Z pewnością będą to zabudowane buty z gumową antypoślizgową podeszwą. 

Dodatkowo powinniśmy zadbać o jedną parę nieprzemakalnych spodni i nieprzemakalnej kurtki. Do mniejszych, ale równie ważnych akcesoriów musimy zaliczyć czapkę z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne. Ważne jest również zabranie ze sobą bielizny termicznej w większej ilości, aby nie musieć na jachcie często prać. 

Dobrym pomysłem jest postawienie na ubrania, które szybko schną zarówno po przemoczeniu, jak i planowanym praniu. Wskazane jest również zabranie kompletu cieplejszej bluzy i spodni, aby w chłodne dni czuć się komfortowo.

Apteczka

Obowiązkowym elementem, który musimy zabrać ze sobą na jacht, jest apteczka. Nigdy nie powinniśmy zdawać się na jej obecność na jachcie i powinniśmy skomponować ją samodzielnie. Bazowe apteczki możemy kupić. Warto włożyć do niej dodatkowo również krem z filtrem, a także specyfiki na poparzenia słoneczne. Wynajem jachtu i żeglowanie wymaga od nas nieco innego podejścia.

apteczka

Artykuły higieniczne

Ważnymi rzeczami, które powinniśmy zabrać ze sobą, gdy planujemy wynajem jachtu, są artykuły higieniczne. Ciekawą podpowiedzią jest wybieranie zestawów podróżnych, aby zajmowały mniej miejsca. Warto pamiętać o tym punkcie w szczególny sposób, gdyż wynajem jachtów często zaprząta nam głowę i zapominamy o małych, aczkolwiek ważnych rzeczach wpływających na nasz komfort.

Wynajem jachtu i dokumenty

Bardzo często na jacht zapominamy zabrać wszystkich dokumentów. Z pewnością powinniśmy posiadać dokument tożsamości, a także dokumenty uprawniające do pływania jachtem, jeśli takie mamy. Możemy zabrać też ze sobą pieniądze i karty płatnicze. Wszystkie dokumenty muszą być spakowane w nieprzemakalną saszetkę. Będę ona nam potrzebne, gdy będziemy np. zawijać do portów.

Akcesoria pomocnicze

Do akcesoriów, które warto zabrać ze sobą na jacht, powinniśmy zaliczyć też gadżety pomocnicze. Z pewnością będą to latarka czołowa, scyzoryk, a także folia aluminiowa. Przydatne okażą się również srebrna taśma oraz ładowarka solarna i powerbank. 

Rzeczy rozrywkowe

Gdy wybieramy się w rejs jachtem, warto również zabrać ze sobą rzeczy, które będą służyły nam to rozrywki. Często możemy w ten sposób umilać sobie pobyt na wodzie akcesoriami tego typu. Szczególnie warto zadbać o, to gdy zamierzamy żeglować dłuższy czas. Do akcesoriów rozrywkowych możemy zaliczyć:

  • gitarę
  • gry planszowe
  • karty
  • akcesoria związane z naszym hobby 

Mówiąc o naszym hobby, może być to np. wędka, jeśli lubimy łowić ryby lub aparat fotograficzny z obiektywami, gdy jesteśmy amatorami fotografowania. Na jacht możemy zabrać ze sobą również książkę, a jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca czytnik e-booków. Gdy lubimy zaś słuchać muzyki, odtwarzacz MP3 będzie dużo lepszym rozwiązaniem, niż słuchanie muzyki bezpośrednio z telefonu, który możemy uszkodzić lub może się szybko rozładować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here