operacja zaćmy

Szacuje się, że na zaćmę cierpi 20mln ludzi na całym świecie, w tym w Polsce jest to liczba 800 000 osób. Wraz z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania, mało tego po 70 roku życia niemal każdy w mniejszym lub większym stopniu posiada objawy zaćmy. Na szczęście jesteśmy w stanie pomóc ci w pozbyciu się choroby. Istnieje bowiem możliwość operacyjnego jej wyleczenia.

Spis Treści

Zaćma – możesz się jej pozbyć!

W tym momencie nasuwa się z pewnością pytanie o to, czy operacja zaćmy jest bezpieczna. Otóż istnieje kilka sposobów na pozbycie się tej dolegliwości. Jedną z nich jest usunięcie zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków. Jest to metoda absolutnie rewolucyjna oraz bezpieczna. Wielu z nas może sobie nie zdawać sprawy z problemu z jakim się mierzy, spróbujmy więc odpowiedzieć sobie na pytanie:

Czym jest zaćma i jakie są jej objawy?

Zaćma jest chorobą oczu, mogącą prowadzić do znacznego pogorszenia a nawet do całkowitej utraty wzroku, co ciekawe jest ona najczęstszą przyczyną ślepoty na świecie.

Choroba ta może być wrodzona, jednak częściej pojawia się wraz z mijającym wiekiem. Polega na powstawaniu plamek i zmętniałych obszarów na soczewce oka, utrudnia to przedostawanie się światła do siatkówki a co za tym idzie, znacznym pogorszeniem ostrości wzroku a nawet całkowitą utratą widzenia.

Do jednych z pierwszych objawów zaćmy możemy zaliczyć nieostre, przymglone widzenie. W polu widzenia mogą zacząć pojawiać się małe plamki. Na tym etapie bardzo często zaczynamy mieć problemy z czytaniem czy oglądaniem telewizji. W przypadku dzieci może pojawić się zez lub oczopląs.

Warto zaznaczyć, że zaćma może występować obustronnie lub jednostronnie, przy czym w przypadku dolegliwości dotykających jednego oka, łatwo jest problem przeoczyć czy zwyczajnie zbagatelizować. Jeśli już nosisz okulary, zwróć uwagę czy wzrok nie pogarsza się w szybkim tempie, co zmusza cię do częstszej zmiany szkieł, to również może być oznaką postępującej choroby.

W dalszych etapach choroby następuje zamglenie coraz większego obszaru soczewki. W takiej soczewce może nastąpić zapalenia w obrębie tęczówki a nawet zapalenie wszystkich tkanek wewnątrz oka, a to już może prowadzić do nieodwracalnej ślepoty. Żeby nie dopuścić do tak znacznego uszczerbku na zdrowiu, warto zawczasu zadbać o swoje oczy.

Możliwe, że obawiasz się wysokich kosztów takiego przedsięwzięcia, mamy jednak dla ciebie świetną wiadomość, ponieważ w naszej klinice istnieje możliwość całkowitej refundacji operacji przez nfz i to najnowocześniejszą z dostępnych metod. W naszej klinice dysponujemy wysokiej jakości, nowoczesnym sprzętem a operacje zaćmy wykonują lekarze z dużym doświadczeniem oraz ogromną wiedzą z dziedziny okulistyki.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy metoda jakiej używamy jest metodą nowoczesną, bezpieczną i niezwykle szybką. Więcej informacji na temat proponowanego przez nas rozwiązania znajdziesz tu: https://zacma-nfz.pl/

Nie bagatelizuj pierwszych objawów pogarszającego się wzroku, ciesz się młodzieńczym spojrzeniem przez długie lata, nic cię to nie kosztuje a efekty zobaczysz na własne oczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here