fotografie

Mimo że fotografia cyfrowa na dobre już zagościła w naszym życiu i praktycznie każdy z nas posiada na telefonie czy komputerze ogromną galerię takich pamiątek, wciąż jeszcze istnieją miłośnicy tradycyjnych zdjęć. Zobaczmy zatem, dlaczego warto czasem wybierać właśnie papierowy wydruk i jakie rodzaje zdjęć możemy wśród tych najbardziej klasycznych znaleźć.

Codzienne wspomnienie

Fotografie to przede wszystkim pamiątki, po które chętnie sięgamy, kiedy chcemy przypomnieć sobie ważne chwile w naszym życiu i najważniejsze spotkania. Są często naszymi jedynymi nośnikami wspomnień po przodkach, którzy dawno temu odeszli. Wielu z nas to właśnie na nich może pokazać dzieciom, jak wyglądało życie pradziadków, gdzie mieszkali, jakie nosili stroje i jacy byli. Fotografie pomagają w przywoływaniu minionych chwil i sprawiają, że możemy wrócić do tego, co było dla nas ważne.

Oczywiście, te same funkcje pełnią zdjęcia cyfrowe, jak i papierowe. Jednak do cyfrowych fotografii nie zawsze sięgamy, a znalezienie ich w ogromnej, wielotysięcznej galerii na telefonie z pewnością nie pomaga w częstym przypominaniu sobie minionych chwil. Alternatywą może być ustawienie wybranych zdjęć na półce czy zawieszenie ich na ścianie, aby każdego dnia umożliwiały przypominanie sobie cennych chwil i ważnych osób.

Prezent dokumentujący ważne chwile

Po klasyczne fotografie warto sięgnąć również wtedy, kiedy chcemy zrobić komuś prezent, w którym udokumentujemy jego życie. Istnieje wiele sytuacji, w których druk fotografii może być okazją do stworzenia unikatowej pamiątki. Może to być dokumentacja życia naszego dziecka, w której zbierzemy wszystkie jego “kamienie milowe”, takie jak zdjęcia z najmłodszych lat, pierwsze kroczki i zabawki, fotografie z komunii świętej czy też ukończenia kolejnych etapów szkoły. Włożone do eleganckiego albumu mogą stać się dla niego pamiątką na całe życie, którą warto dodać na przykład do prezentu do osiemnastkę.

Z kolei dla innych to album zdjęć ślubnych albo nawet fotografie z wielu ciekawych wycieczek mogą być powodem do radości. Jeśli jesteście miłośnikami podróży, możesz na przykład wybrać dla swojej drugiej połówki najpiękniejsze wspólne zdjęcia z różnych zakątków świata, które wspólnie odwiedziliście. Po latach, gdy będziecie je wspólnie pokazywać wnukom, na pewno przywołają masę cudownych wspomnień z młodości.

Polaroid, kwadrat, a może klasyczna odbitka?

Tworząc pamiątkowy album albo decydując się na zawieszenie zdjęć w ramkach na ścianie, musisz przede wszystkim zastanowić się, po jakie rodzaje zdjęć chciałbyś sięgnąć. Istnieje kilka najbardziej popularnych ich typów, wśród których możemy wyróżnić:

  • Klasyczne odbitki, zazwyczaj o wymiarach 10×15 cm. Idealnie sprawdzają się zarówno do zapełnienia rodzinnego albumu, jak i umieszczenia w ramkach.
  • Polaroid – zdjęcia z Polaroidu to prawdziwa klasyka dla miłośników fotografii w starym stylu. Wydruk w takim formacie na pewno zagwarantuje ich unikatowy wygląd, a dodatkowo na każdym zdjęciu można dodać krótki podpis, który w przyszłości ułatwi rozpoznanie miejsca lub daty wykonania zdjęcia.
  • Kwadrat to z kolei pomysł dla tych, którzy chcieliby utrwalić na dłużej zdjęcia z Instagrama czy Facebooka. Są do nich idealnie dopasowane i nie zepsują oryginalnego formatu ani charakteru takich fotografii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here