Czy smartwatch to nowy wyznacznik stylu?

0
629

Zegarki już dawno przestały odgrywać rolę jedynie użytkową i stały się swoistym rodzajem biżuterii, która skutecznie podkreśla indywidualizm noszących je osób. Powyższe zdanie dotyczy oczywiście klasycznych czasomierzy, te jednak obecnie coraz częściej zastępowane są przez swoje inteligentne elektroniczne odpowiedniki. Czy zatem smartwatch może być traktowany jako współczesna biżuteria?

Droga od zębatek do procesorów

Zegarki od początku swego istnienia stanowiły wyznacznik statusu właściciela. Początkowo dostępne jedynie dla najbogatszej grupy wybrańców były uważane za towar luksusowy. Z czasem zegarki z dewizką ewoluowały i z kieszonek w kamizelkach powędrowały na nadgarstki, a ich piękno oprócz mężczyzn zaczęły doceniać również kobiety. Zmieniała się forma, lecz nie cierpiała na tym estetyka i czasomierze częściej przypominały precjoza i małe dzieła sztuki niż przedmioty użytkowe. Wiek dwudziesty przyniósł rozwój funkcjonalności, oprócz poznania aktualnej godziny mogliśmy użyć stopera, dzięki wbudowanemu kalkulatorowi wykonać obliczenia matematyczne, a następnie fani nowych technologii mogli pokusić się o zakup modeli wyposażonych na przykład w odbiornik radiowy, choć ze względu na cenę ta propozycja była skierowana do stosunkowo wąskiej grupy odbiorców.

Wraz z postępującą miniaturyzacją urządzeń elektronicznych wydawać się mogło, że czas zegarków jest policzony. Bieżącą godzinę wyświetlały przecież monitory coraz bardziej powszechnych komputerów, a dzięki ogólnej dostępności telefonów komórkowych każdy z nas posiada w kieszeni urządzenie o możliwościach wielokrotnie przekraczających te, które do niedawna były oferowane przez klasyczne czasomierze. Stało się jednak inaczej i dziś jesteśmy świadkami ogromnej popularności smartwatchy. Popularności, która rośnie z tygodnia na tydzień. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź będzie wypadkową cech użytkowych i estetycznych. Smartwatch udostępnia najważniejsze funkcje smartfona bez potrzeby ustawicznego sięgania do kieszeni, oferuje też szereg opcji dodatkowych, przydatnych szczególnie dla osób ceniących sport i dbałość o formę fizyczną.

To nie jest przejściowa moda!

To właśnie skojarzenie z aktywnym trybem życia sprawia, że smartwatch stał się obiektem powszechnego pożądania. Jego właściciel nie tylko pokazuje, że jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, ale też sygnalizuje, że istotne jest dla niego monitorowanie stanu zdrowia i kondycji. Co więcej, smartwatche dostępne są w szerokim wyborze kształtów i kolorów, a to sprawia, że odpowiednie propozycje dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasycznej elegancji, jak i zwolennicy nowoczesnego wzornictwa. Smartwatch biały, czerwony lub niebieski? To żaden problem, z powodzeniem dobierzemy urządzenie dostosowane stylem do naszego ubioru, pory dnia i rodzaju aktywności.

Doskonały przykład tego, jak szeroka jest gama stylistyczna, stanowi zegarek do biegania Polar. Wystarczy zajrzeć na stronę otozegarki.pl, by przekonać się, że skromna i wyjątkowo elegancka forma skrywa między innymi obsługę systemu GPS i pełną gamę czujników wspierających codzienne treningi. To zdecydowanie najlepszy sposób na wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki i jednoczesne podkreślenie własnej osobowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here