Zawieszenie gwintowane – co warto wiedzieć przed wizytą w sklepie?

0
609

Zawieszenie gwintowane to jeden z coraz chętniej stosowanych sposobów na poprawienie komfortu jazdy w samochodach osobowych. Z tej formy tuningu korzystają właściciele samochodów różnych marek, którzy pragną poprawić najważniejsze parametry jazdy. Ponadto, zastosowanie zawieszenia gwintowanego zmienia wygląd danego pojazdu – który staje się bardziej sportowy, agresywny i przyciągający spojrzenia gapiów. Jeśli zależy ci na bezpiecznej i dynamicznej jeździe – zawieszenie gwintowane może być dobrą decyzją. W tym krótkim poradniku postaramy się przedstawić ten temat w ogólnym zarysie oraz podpowiedzieć – dlaczego warto stosować zawieszenie gwintowane.

Zawieszenie gwintowane – dla amatorów tuningu pojazdów osobowych

Zawieszenie gwintowane to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w celu osiągnięcia dwóch korzyści. Pierwszą jest zmiana wysokości ustawienia nadwozia. Drugą, rzadziej wprowadzaną, jest zwiększenie sztywności nadwozia. Obie mają olbrzymi wpływ na komfort jazdy i zachowanie samochodu na drodze.

W celu wprowadzenia takich regulacji korzysta się ze specjalnych zestawów resorujących, w których znajdują się między innymi profesjonalne sprężyny obniżające oraz obecny w ich środku amortyzator. Są to części kluczowe, za pomocą których wprowadza się zmiany w konstrukcji pojazdu. Regulacji ustawienia zawieszenia dokonujemy za pomocą specjalnego klucza (który powinien być również częścią zakupionego zestawu).

Najczęściej jednak, zamontowanie zawieszenia gwintowanego to zadanie, które pozostawiamy do wykonania fachowcom – takim jak wykwalifikowani mechanicy samochodowi.

Konsekwencje zastosowania zawieszenia gwintowanego

Zawieszenie gwintowane wywołuje kilka istotnych skutków. Najważniejszym jest obniżenie poziomu, na którym znajduje się środek ciężkości pojazdu. Będzie to miały niebagatelny wpływ na tak istotne aspekty prowadzenia pojazdu jak jego przyczepność czy prowadzenie. Zmiany te odczujemy zwłaszcza w czasie jazdy szybkiej oraz dynamicznej, jak również – w czasie wchodzenia w zakręty. Wówczas, pojazd będzie zachowywał się bezpieczniej, jego przyczepność będzie większa, a reakcja na ruchy kierownicą – szybsza i bardziej wyważona.

Istotne są także konsekwencje estetyczne. Obniżone zawieszenie zmniejsza prześwit pomiędzy kołem a resztą pojazdu, co znacząco poprawia jego wygląd. Pod tym względem, szczególnie często łączy się zawieszenie gwintowane ze specjalnymi rodzajami felg. Razem, potrafią wywołać naprawdę atrakcyjny efekt wizualny. Auta takie przyciągają wzrok oraz zapadają w pamięć przechodniów. Szczególnie chętnie sięgamy wówczas po felgi dużej średnicy, które w innym przypadku nie za bardzo nadają się do użycia.

Gdzie szukać pomocy z wyborem zawieszenia gwintowanego?

Poszukując dostawców profesjonalnych rozwiązań do samochodów, warto szczególnie zapoznać się z ofertą Eibach, dedykowaną dla osób zainteresowanych tuningiem. Znajdziemy w niej nie tylko gotowe zestawy zawieszenia gwintowanego, ale również poszczególne części – takie jak sprężyny do zawieszenia lub amortyzatory. Wśród tych szczególnie popularnych znajdują się gotowe zestawy: zawieszenie Audi A4 B6 oraz zawieszenie gwintowane Audi A4 B6, po które sięgają masowo fani tej marki pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here