obrazy do kuchni

Kuchnia to miejsce, które kojarzy się z maksymalną praktycznością. Warto jednak dodać, że odpowiednio dobrane dekoracje będą decydować o jej oryginalnej estetyce. Jakie obrazy do kuchni warto kupić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego poradnika.

Spis Treści

Jak udekorować kuchnię, by nie przesadzić?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, kuchnia powinna być nie tylko praktyczna, ale też estetycznie spójna. Z tego powodu, przed wyborem obrazów do kuchni, warto wziąć pod uwagę ogólną kolorystykę danej przestrzeni.

Chcąc osiągnąć stylistyczną zgodność, warto postawić na kontrast. Jeśli masz do dyspozycji jasną kuchnię bez wyrazistych odcieni, można zainwestować w obrazy do kuchni malowane lub drukowane na płótnie z intensywną paletą barw. Ten drugi wariant będzie świetnym wyborem ze względu na dużą trwałość oraz szeroką dostępność różnych motywów i kolorów. Dodatkowo, chcąc podkreślić rodzinny charakter wnętrza, można zdecydować się na obraz ze zdjęciem rodziny. Taki model można zamówić w wielu drukarniach oraz sklepach specjalistycznych.

Wybierając obrazy do kuchni, warto pamiętać o tym, by nie stanowiły dominanty kompozycyjnej. Tego typu dekoracje mają za zadanie uzupełnić ogólny wystrój. Jeśli nie masz do dyspozycji zbyt wiele miejsca na ścianie, możesz zdecydować się na mniejsze obrazy ułożone w pionie, poziomie albo w formie tryptyku.

Jaki motyw obrazu do kuchni będzie odpowiedni?

Obraz w kuchni niekoniecznie musi mieć coś wspólnego z jedzeniem. Równie ciekawym rozwiązaniem okazują się motywy kwiatów, które dodają do przestrzeni wiele świeżości. W coraz większej ilości nowoczesnych aranżacji stosuje się więc temat roślin, zarówno tych realistycznych, jak i abstrakcyjnych.

Świetnym pomysłem będzie też wybór obrazów jednokolorowych z motywem geometrycznym. Uniwersalne rozwiązanie świetnie sprawdza się w różnych pomieszczeniach, w tym w kuchniach.

Jaki kolor obrazu do kuchni wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaka ogólna kolorystyka panuje we wnętrzu. W pomieszczeniu o intensywnych barwach, najlepiej jest postawić na proste, stonowane obrazy. Z kolei w białej lub szarej kuchni idealnie sprawdzą się żywe kolorystycznie egzemplarze. Projektując dekoracje do kuchni, warto postawić na estetyczną spójność oraz barwny kontrast.

Obraz w kuchni jest dekoracją, która sprzyja oryginalnemu wykończeniu. Chcąc zdecydować się na tego typu rozwiązanie, warto dopasować je do ogólnej estetyki swojego pomieszczenia.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/e-warsaw.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here