Czy warto zdecydować się na najtańsze wirtualne biuro w Warszawie

Wirtualne biuro to popularna usługa wśród przedsiębiorców, którzy nie potrzebują fizycznej siedziby, a zależy im na prestiżowym adresie firmowym. W stolicy działa wiele wirtualnych biur. Ceny oscylują w granicach od ok. 30 zł do ok. 300 złotych miesięcznie. Wybrać najtańsze wirtualne biuro w Warszawie, czy dopłacić? Sprawdzamy!

Spis Treści

Cena wirtualnego biura w Warszawie – od czego zależy?

Koszt wirtualnego biura zależy od:

 • zakresu usług,
 • atrakcyjności adresu,
 • długości zobowiązania.

Wirtualne biura są w stanie zaproponować swoim klientom znacznie więcej niż jedynie udostępnienie adresu do celów rejestracyjnych, korespondencyjnych i marketingowych. Standardem jest również obsługa poczty przychodzącej (w ograniczonym zakresie).

Natomiast za określoną dopłatą wiele wirtualnych biur pozwala skonfigurować ofertę według potrzeb. Możesz rozszerzyć usługę m.in. o skanowanie listów, otrzymywanie powiadomień, wysyłkę korespondencji, korzystanie z sal konferencyjnych, odbieranie telefonów czy prowadzenie księgowości.

Oczywiście nie każde z wirtualnych biur w stolicy oferuje wszystkie powyższe rozwiązania. Poszukiwania warto zacząć od wnikliwiej analizy swoich potrzeb i oczekiwań wobec dostawcy.

Na cenę wirtualnego biura w Warszawie wpływa przede wszystkim zakres usług

Co może Ci zaproponować najtańsze wirtualne biuro w Warszawie?

Najtańsze wirtualne biuro w Warszawie wynajmiesz już za około 30 zł miesięcznie. Co otrzymasz w zamian, zależy od konkretnego dostawcy. Sprawdź cennik wirtualnego biura. Na ogół można go znaleźć na stronie internetowej usługodawcy.

Przyjrzyj się lokalizacji, modelowi rozliczeń oraz usługom – znajdującym się w cenie i płatnym dodatkowo. Inwestując 30-60 zł miesięcznie, możesz otrzymać:

 • adres do rejestracji firmy,
 • adres do korespondencji,
 • usługę odbioru poczty firmowej,
 • usługę powiadamiania o nowych listach,
 • usługę odbioru określonej ilości paczek,
 • dostęp do panelu online.

Takie usługi standardowo obejmuje cena wirtualnego biura w Warszawie: https://biznescentrum.com/wirtualne-biuro-cennik/.

Różnice w cenie wynikają w przypadku tego dostawcy z długości umowy. Podpisując umowę na 36 miesięcy, koszt wirtualnego biura wyniesie niespełna 30 zł. Najkrótszy okres wynajmu wynosi 6 miesięcy, ale wówczas cena w przeliczeniu na miesiąc jest niemal dwukrotnie wyższa. Za niewielką dopłatą możesz zamówić skanowanie listów, wysyłkę powiadomień SMS o nowej poczcie oraz odbiór paczek bez limitów.

Już od niespełna 30 zł/mc możesz korzystać z prestiżowego adresu w Warszawie-Śródmieściu oraz szeregu usług dodatkowych.

Wirtualne biuro w Warszawie za kilkaset złotych miesięcznie – czy warto?

Przeglądając cenniki droższych wirtualnych biur w Warszawie, można zauważyć, że różnice w cenach wynikają głównie z oferowanego zakresu usług. Pakiety typu premium, kosztujące ok. 200-300 zł miesięcznie, zawierają po prostu dodatkowe rozwiązania i narzędzia.

Za tę kwotę, pracownicy usługodawcy mogą na przykład:

 • wysłać całą zebraną w danym miesiącu korespondencję na wskazany przez Ciebie adres;
 • zarezerwować dla Ciebie salę konferencyjną lub fizyczne biuro, gdy zajdzie taka potrzeba;
 • zapewnić Ci obsługę księgową oraz/lub doradztwo przy pozyskiwaniu dofinansowań;
 • odbierać w Twoim imieniu telefony.

Jeśli rzeczywiście będziesz korzystać z takich udogodnień, to warto dopłacić.

Podsumowanie

Czy warto wybrać najtańsze wirtualne biuro w Warszawie? To oczywiście zależy – głównie od tego, co wliczone jest w cenę i jaki standard obsługi zapewnia dostawca. Jednak nawet przy 30-60 zł miesięcznie możesz liczyć na spory wachlarz usług, realizowanych przez renomowaną, warszawską firmę.

Podczas rozmowy z usługodawcą warto dopytać o możliwość ewentualnego przejścia na wyższy pakiet lub dokupienia dodatkowych usług w przyszłości. Niewygórowane potrzeby w momencie rejestracji działalności, z czasem mogą ewoluować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here