Czym są aukcje poleasingowe i jak na nich skorzystać

Popularność, jaką w ostatnich latach cieszą się w Polsce aukcje poleasingowe, jest dla specjalistów tego rynku znakiem, że sektor ten dynamicznie się rozwija i wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie rósł z każdym kolejnym rokiem. Z czego to wynika? Dlaczego przedsiębiorcy tak chętnie biorą udział w aukcjach?

Spis Treści

Jak działają aukcje poleasingowe?

Żeby zrozumieć fenomen aukcji poleasingowych, trzeba sięgnąć do definicji. Tego rodzaju licytacje pozwalają właścicielom firm na zakup używanych już wcześniej maszyn, które kilka lat temu kupione były przez poprzednich właścicieli bezpośrednio w salonach samochodowych czy sprzętowych. Są to więc nowe maszyny, które zostały spłacone w kilkuletnim leasingu i wymienione na nowe. Mają zwykle od trzech do pięciu lat użytkowania, co w przypadku urządzeń specjalistycznych jest wiekiem bardzo młodym. Jednocześnie ich cena jest o wiele niższa na aukcji niż w przypadku chęci kupienia nowego sprzętu. Wybierając więc portal aukcyjny jak np. https://www.klaravik.pl/ i kupując za jego pośrednictwem maszynę czy pojazd, oszczędza się nawet 50% ceny rynkowej!

Korzyści przede wszystkim!

Największym atutem kupowania sprzętu poleasingowego jest jego cena i młody wiek użytkowania. Ważną zaletą jest również to, że urządzenia te mają bardzo dobry stan techniczny, co dodatkowo można sprawdzić w opisach produktów – często wycenianych i określanych przez rzeczoznawców. Ciekawostką jest także to, że większość maszyn jak np. maszyny rolnicze poleasingowe, maszyny specjalistyczne budowlane, a nawet medyczne, jest tutaj wystawiana na sprzedaż przez czołowe towarzystwa leasingowe. To również one dbają o jakość sprzętu, tak, by jego odsprzedaż była po pierwsze korzystna dla klienta, a po drugie, by miał on pewność całkowitej sprawności urządzenia.

Maszyny poleasingowe pozwalają przedsiębiorcom na realne oszczędności podczas doposażania swojej firmy w niezbędny sprzęt i dają pewność otrzymania optymalnej wydajności urządzeń, które w ich firmach posłużą jeszcze przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here