świece zapachowe Woodwick

Wprowadzenie do wnętrza mieszkania pożądanych nut zapachowych jest dziś niezwykle łatwe. Zamiast pięknie pachnących kwiatów, żywych lub ciętych, możemy korzystać z tradycyjnych odświeżaczy powietrza, różnego rodzaju dyfuzorów, kadzidełek, eterycznych olejków i świec z aromatyzowanym woskiem. Niektóre z nich emitują bardziej, inne mniej wyraziste zapachy. Od czego to zależy? Dlaczego świece zapachowe Woodwick tak intensywnie i przyjemnie pachną?

Spis Treści

Cechy charakterystyczne świec Woodwick

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów świec zapachowych. Najprostsze ich wersje to niewielkie podgrzewacze z aromatyzowanym woskiem. Zdecydowanie popularniejsze są jednak pełnoprawne świece o pięknych kolorach, najczęściej sprzedawane w designerskich, szklanych opakowaniach – kieliszkach, słojach, wazonach lub czarkach. W takiej formie sprzedawane są również świece zapachowe Woodwick. Jednak nie ten element jest ich najbardziej charakterystyczną cechą. W odróżnieniu od innych rodzajów aromatyzowanych świec, w przypadku zapachowych świeczek Woodwick miejsce tekstylnego knota zajął jego drewniany odpowiednik. Wykonany z odpowiedniego gatunku drewna i umiejętnie wyprofilowany knot podczas spalania emituje przyjemne efekty dźwiękowe nawiązujące do strzelających polan w kominku. Większy płomień sprawia również, że wosk szybciej się topi, a wchodzące w jego skład olejki eteryczne szybciej uwalniają swój aromat i zapachy są bardziej wyraziste.

Wosk do świec

Intensywne, niezwykle czyste i przyjemne aromaty uwalniane podczas spalania zapachowej świeczki Woodwick to przede wszystkim pochodna użytych do jej produkcji materiałów, naturalnych wosków i substancji zapachowych, głównie olejków pochodzenia roślinnego. Zastosowanie dobrej jakości wosku sprawia, że podczas spalania świecy do atmosfery uwalnianych jest mniej substancji szkodliwych, które powszechnie uznaje się za źródło nieprzyjemnego zapachu. Dominującym aromatem stają się zmieszane z woskiem olejki pochodzenia roślinnego. Świece zapachowe Woodwick zwykle nie ograniczają się do jednej nuty zapachowej. Najczęściej emitowane przez nie zapachy są bardziej złożone, wielopoziomowe, co jest zasługą zastosowania mieszanek wielu olejków i ich szybkiego, równomiernego uwalniania.

W odróżnieniu od typowych świeczek z aromatyzowanym woskiem, zapalenie świeczki zapachowej Woodwick niemal natychmiast wprowadza do pomieszczenia wiele przyjemnych aromatów. Są one nie tylko intensywne i wielopoziomowe, ale i wyjątkowo czyste, dzięki czemu z powodzeniem mogą stać się alternatywą dla tradycyjnych dyfuzorów zapachów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here