Do jakiego biustu pasuje biustonosz 70D?

0
398

Rozmiar opisywany przez liczbę i literę ułatwia znalezienie biustonosza dopasowanego do wielkości biustu kobiety oraz typu jej figury. Liczba to zwykle przybliżony, zaokrąglony obwód mierzony pod biustem, a litera to różnica pomiędzy obwodem mierzonym w biuście i pod biustem, zgodnie z tabelą rozmiarów przygotowaną przez producenta. W przybliżeniu możemy założyć, że biustonosz 70D będzie odpowiednim wyborem dla kobiet o smukłej sylwetce, ze średniej wielkości biustem.

Spis Treści

Jak mierzyć biustonosz?

Do mierzenia rozmiaru stanika potrzebna jest zwykła miarka krawiecka i odrobina wyczucia. Najpierw mierzony jest obwód pod biustem, a następnie w biuście. Miarka powinna dokładnie przylegać do ciała, ale go nie ściskać. Obwód pod biustem mierzymy w pozycji wyprostowanej, a w biuście na wysokości brodawek, w delikatnie pochylonej pozycji. Rozmiar biustonosza 70D będzie odpowiednim wyborem dla kobiet mierzących pod biustem około 70 cm a w biuście o około 18 cm więcej. Warto przy tym pamiętać, że wynik pomiaru obwodu pod biustem zawsze zaokrąglamy do pełnej wartości, ale przy obliczaniu rozmiaru miseczki powinniśmy uwzględnić jedynie realny wynik, czyli rzeczywisty obwód pod biustem. Biustonosz 70D będzie zatem modelem odpowiednim dla dość szczupłych pań, u których różnica pomiędzy obwodem pod biustem i w biuście będzie większa niż 18 cm, ale mniejsza niż 20 cm.

Czy każdy biustonosz w rozmiarze 70D jest identyczny?

Pomijając kwestię różnych typów kroju, przynajmniej w teorii, każdy model biustonosza 70D powinien odpowiadać potrzebom kobiet mierzących w obwodzie pod biustem około 70 cm i w biuście około 88 cm. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Dużo zależy od specyfiki konkretnego producenta. Właśnie dlatego tak wiele kobiet przywiązuje się do bielizny jednej marki. Dzięki temu mają większą pewność, że kupując kolejny biustonosz 70D będzie on dobrze na nich leżał, nie będzie opinał i zgniatał piersi, nie będzie również zbyt luźny, przez co biust nie zyska odpowiedniego podtrzymania. Właśnie dlatego najlepiej kupować bieliznę znanych marek. Renomowani producenci trzymają się ogólnie przyjętych rozmiarów i zakupionej bielizny nie trzeba zwracać przez jej niedopasowanie.

Niezależnie od rodzaju zastosowanego kroju i sposobu wykonania można przyjąć, że staniki 70D są odpowiednim wyborem dla dość szczupłych kobiet o biuście średniej wielkości. Zakładana w tym przypadku różnica pomiędzy realnym obwodem w biuście i pod biustem powinna oscylować w granicach 18 cm. Oczywiście wiele zależy od indywidualnej budowy ciała i dla części kobiet lepszym wyborem będą miseczki C, a dla części E.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here