olejek herbaciany na paznokcie
fot. Pexels

Olejek herbaciany na paznokcie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z ich nieatrakcyjnym wyglądem lub wieloma dolegliwościami takimi jak, chociażby grzybica paznokci. Jak wiadomo, w codziennej pielęgnacji ciała najlepiej sprawdzają się naturalne sposoby. Olejek z drzewa herbacianego bezsprzecznie jest tego najlepszym przykładem. Przekonaj się sama!

Spis Treści

Olejek herbaciany na paznokcie – właściwości

Zadbane dłonie i paznokcie to absolutna podstawa atrakcyjnego wyglądu. W innym wypadku nawet lakier hybrydowy nie przyniesie oczekiwanego efektu. W codziennej pielęgnacji zarówno skóry dłoni, jak i płytek paznokci z pomocą przychodzą rozmaite domowe triki kosmetyczne. Nie zawsze jednak ich skuteczność jest zadowalająca.

W przypadku olejku herbacianego jest zupełnie inaczej. Jego działanie plasuje go na pierwszym miejscu zestawienia o nazwie – domowe sposoby na grzybicę paznokci i nie tylko. Oprócz walki z chorobą stosowanie wyciągu z drzewa herbacianego na paznokcie znacząco poprawi ich wizualną kondycję!

kobieca dłoń z pomalowanymi paznokciami na żółtym tle
fot. Pexels

Jakie ma zastosowanie olejek herbaciany?

Olejek herbaciany można określić mianem naturalnej odżywki do paznokci, lecz to nie jego jedyne zastosowanie, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację kosmetyczną. Co powiesz na tonik oczyszczający DIY? Przekonaj się o jego cudownych właściwościach na własnej skórze!

Zrobisz go w mniej niż minutę na bazie trzech banalnych składników: na pół szklanki przegotowanej wody ocet jabłkowy w ilości jednej łyżki oraz kilka kropel esencji z drzewa herbacianego.

Wyciąg z drzewa herbacianego poza zastosowaniem stricte związanym z pielęgnacją skóry oraz paznokci można wykorzystać również podczas domowych porządków. Zabrudzenia na dywanie z łatwością usuniesz za pomocą mikstury przygotowanej ze składników takich jak olej herbaciany i soda oczyszczona.

Mieszanka jest w stanie poradzić sobie nawet z głębokimi zabrudzeniami, które nie reagowały na działanie preparatów do czyszczenia zakupionych w drogerii. Mikstury możesz użyć także do czyszczenia mebli wypoczynkowych pokrytych materiałem lub samochodowej tapicerki.

kobiece dłonie w czasie piłowania paznokci nad jasnym blatem, na którym stoi biały lakier do paznokci
fot. Pexels

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie – jak używać?

Profilaktyczne stosowanie wyciągu herbacianego na paznokcie powinno odbywać się 2-3 razy na 5 dni. Nasącz wacik kosmetyczny kilkoma kroplami olejku, a następnie intensywnie wcieraj w płytkę paznokcia. Po zakończonym procesie odczekaj do całkowitego wchłonięcia substancji w strukturę paznokcia.

Jeśli jednak zmagasz się z uporczywą dolegliwością, jaką jest grzybica paznokci, to wcierki z olejku z drzewa herbacianego możesz stosować nawet 2-3 razy dziennie. Pierwsze efekty powinny być zauważalne już po kilku dnia regularnego stosowania.

Znasz jakieś inne zastosowanie wyciągu z drzewa herbacianego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here