dobro-luksusowe
fot. flickr

Dobro luksusowe to produkt, którego się pragnie, ale nie każdego na niego stać. Czy warto odkładać pieniądze, aby zdobyć coś z najwyższej półki? Na rzecz, która przez swoją cenę jest w sferze marzeń większości pracujących ludzi?

Spis Treści

Od nadmiaru boli głowa?

Temat może wydawać się dość kontrowersyjny, ponieważ nie dla każdego luksus oznacza to samo. Przyjęło się jednak, że to takie rzeczy, które są unikalne i cena jest tak wysoka, że nie mogą sobie na nie pozwolić nawet bogaci ludzie. Czy zatem kaszmirowy sweter może należeć do takiej grupy? Teoretycznie tak, jeśli np. miałby na sobie naszyte setki diamencików- wówczas jego cena wzrasta.

Tak samo ręcznie malowane kubki mogą być czymś, za czym będą szaleć kolekcjonerzy na całym świecie, ponieważ grafikę na nie naniósł przed lat sam Pablo Picasso. Oczywiście to tylko hipotetyczne sytuacje, które mają na celu nakreślenie tego, czym charakteryzują się dobra luksusowe.

czarna skórzana kanapa
fot. pxhere

Dobro luksusowe – co się zalicza do tego elitarnego grona?

Na pewno niejednokrotnie przecierałeś oczy ze zdumienia na widok luksusowych aut, które przemierzały ulice Twoje miasta. Jakie marki Twoim zdaniem zaliczają się do tego grona najlepszych samochodów na świecie, o których marzą milionerzy? Na pewno Aston Martin, Infiniti, Maserati, Jaguar i Bentley. Nie mogłoby zabraknąć w tej grupie także kosmetyków. Kremy z 24-karatowym złotem czy niszowe perfumy. Karolina, która pracuje w znanej sieci perfumerii, wypowiedziała się na temat tego, czy Polacy faktycznie lubią drogie marki.

Wiele osób pewnie będzie zdziwionych, ale najdroższe perfumy sprzedają się regularnie. Niejednokrotnie zastanawiałyśmy się nad tym z koleżankami z pracy, dlaczego tak się dzieje. Ciekawostką także jest to, że z reguły to nie są stali klienci, a różni ludzie. Czyżby nasze społeczeństwo nie było takie biedne? Oczywiście mówię z przymrużeniem oka, ale rachunki, jakie przewijają się przez naszą perfumerię potrafią być bardzo wysokie. Mi raz udało się sprzedać perfumy i kremy jednej kobiecie za 6400 złotych. Był to prezent urodzinowy dla siostry

Ponadto do dóbr luksusowych zalicza się biżuteria, nieruchomości oraz podróże. Oczywiście należy pamiętać o tym, że to wszystko jest umowne i punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Przy okazji warto wspomnieć o tym, aby nie oceniać ludzi po tym, ile mają pieniędzy. To rzecz nabyta i na pewno nieraz słyszeliście przewrotne historie o bogaczach, którzy w jeden dzień stracili cały dorobek swojego życia. Niech dla każdego z nas dobrem luksusowym będzie miłość, zdrowie i rodzina.

rolex zegarek
fot. pxfuel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here