Ręcznie malowane kubki
fot. pxhere

Ręcznie malowane kubki to pomysł, który warto wykorzystać, jeśli chce się kogoś zaskoczyć swoim talentem. Nie ma, co ukrywać, trzeba mieć chociaż odrobinę zdolności manualnych, żeby stworzyć coś takiego.

Spis Treści

Ręcznie malowane kubki DIY – dla kogo?

W gruncie rzeczy taki prezent można dać każdemu, oczywiście odpowiednio dopasowując go do okazji i do danej osoby. Jeśli są to urodziny lub imieniny, fajnie udekorować go np. w motyw balonów, kwiatów, świeczek etc. Może to być także coś bardziej spersonalizowanego. Jeśli wiesz, że ktoś jest fanem jakiegoś zespołu, możesz na kubku namalować wokalistę. Jeśli kubek ma trafić do zapalonego filmoznawcy, na kubku może pojawić się ulubiony cytat.

Zbliżające się święta to także okazja do tego, aby ofiarować komuś taki gadżet. Nie musisz obawiać się, że wydasz na to dużo pieniędzy. Z całą pewnością będzie to prezent do 20 złotych! I tak jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz go dać niemalże każdemu! Nie wiesz, jak ma wyglądać prezent dla dziadka na święta? Kup biały kubek, a na nim narysuj Twoje ulubione wspomnienie z seniorem. Za każdym razem, gdy będzie z niego pić, przypomną mu się miłe chwile.

ozdobiony kubek
fot. pxfuel

Jak się zabrać do pracy?

Najważniejsze to mieć niezbędne materiały: biały kubek (może być taki ze sklepu wszystko po 5 zł), marker do porcelany i piekarnik.

  • Kubek musi być odtłuszczony i wysuszony
  • Czas na malowanie! Weź w rękę marker i działaj, pamiętając, że mimo wszystko powłoka kubka jest cały czas śliska i ciężko zrobić równe linie. Musisz mieć się na baczności
  • Do piekarnika. Zanim je do niego włożysz, musisz odczekać około 4 godzin, aż marker porządnie wyschnie. Dopiero po tym czasie wkładamy do rozgrzanego piekarnika (160C) na 30 minut

Jak sam widzisz, cały proces nie jest zbyt skomplikowany, a dzięki niemu możesz stworzyć coś naprawdę osobistego.

malowanie rzeczy
fot. pxfuel

Ręcznie malowane kubki to strzał w dziesiątkę

To oryginalny prezent pod choinkę, a wszystko przez to, że każdy może nadać mu osobisty ton i dostosować do danej osoby. Jak zapakować prezent o tak nieregularnych kształtach? Najlepiej kupić ozdobny materiał, który będzie elastyczny. Wytnij dość duży kwadrat, na środku połóż kubek, rogi podnieś nad nim i zwiąż ozdobną wstążką. Do tego może nadać się także świąteczny papier do pakowania, jeśli będzie dobrej jakości i nie będzie się rozdzierać. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here